GeriKelebek Bu hafta sona ermeden
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bu hafta sona ermeden

gezin

Serap Başol’un ‘Kayıp Kültürlerin Ardında’ başlığını taşıyan sergisi, Nelli Sanat Galerisi’nde açıldı. Ressam eserlerinde, Amerikan ve Avustralya yerlilerinin, Asya halklarının binlerce yıl öncesine uzanan kadim inançları ve kültürlerinden esinleniyor. Ve bu kültürlere vurulan ‘ilkel’ damgasını reddediyor. Sergi 26 Mart’a kadar sürecek. Atiye Sokak Uzay Apt. 3/2 Teşvikiye İstanbul. Tel: 212-227 73 75.

görün

Çanakkale savaşlarının 90’ıncı yıldönümünde, savaşan taraflar bir sergide bir araya geldi. İstanbul

Sütlüce Rahmi M. Koç Müzesi’nde, www.gallipolidigger.com sitesinin kurucusu, araştırmacı Onur

Akmanlar’ın 7 bin parçalık koleksiyonunun bir bölümü

sergileniyor. Mart sonuna kadar süren sergide, İngiliz ve Anzak askerlerinin fotoğraflarını görebilirsiniz.

Müze: 212-256 71 53.

dinleyin

Modern caz yorumcusu Dave Weckl, yarın 22.00’de İstanbul Beyoğlu Yeni Melek Gösteri Merkezi’nde sahneye çıkıyor. 19 Mart’ta ise Ankara Saklıkent’te konser verecek. Davuldaki Dave Weckl’e klavyede Steve Weingart, basta Ric Fierabracci, saksafonda Gary Meek eşlik edecek. Konserler BKM tarafından düzenleniyor. Tel: 0212-227 54 92.

seçin

Mutfak markası Lineadecor iki yeni mutfak modeli geliştirdi. UVO, parlak lake turuncu, beyaz, krem, kırmızı, sarı, lacivert, yeşil,

fosfor ve gri renk seçeneklerine sahip. Zeta ise minimalist bir

model. Kiler mekanizmaları alt dolaplarda çözümleniyor. Amortisörlü üst kapaklar, tüm malzemelere anında ulaşma imkanı sağlıyor.

seyredin

Masal Gerçek Tiyatrosu, Daniel Defoe’nun klasik romanı Robinson Crusoe’yu sahneye uyarladı. Reha Bilgen’in yazıp yönettiği oyunda Şeyda Arslan, Serdar Türk ve Serap Üsküplü oynuyor. Oyun, mart ayı boyunca İstanbul Maltepe Yayla Sanat Merkezi’nde her cumartesi pazar 13.00’te sahneleniyor. Gişe: 0216-383 99 20-21.

deneyin

Ünlü çorap markası Penti, 2005 ilkbahar-yaz sezonunun ürünlerini vitrinlere çıkardı. Çiçek motifleri, ekoseli,
nakışlı, geometrik ve boyuna çizgili desenler, dövme figürleri, Afrika desenleri, pastel ve floresan renkler, kısacası her türlü desen ve renk var. Fiyatlar 5-7 YTL arasında. Penti’nin ithal ettiği Relife marka çoraplarda ise egzotik desenler dikkati çekiyor. Fiyatlar 10-29 YTL arasında. Penti World mağazalarında ve satış noktalarında bulabilirsiniz.

Bilgi için: www.penti.com.tr.

kullanın

Diş ürünleri markası Oral-B’nin yeni ürünü Brush-ups’ı ‘diş mendili’ olarak tanımlayabiliriz. Tek kullanımlık bu mendili, parmağa kolayca takıp dişlerinizi bir dakika içinde temizleyebilirsiniz. Tabii dişlerinizi fırçalamanız gerektiği gerçeğini ortadan kaldırmıyor bu mendil. Sadece acil durumlar için çantanızda bulundurabilirsiniz. Eczanelerde satışa çıktı.

kaçırmayın

İstanbul Tünel Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi’ndeki ‘Siyah-Beyaz İstanbul’ adlı etkinlikte 1950-60’larda İstanbul’da çekilmiş klasik siyah-beyaz filmler ücretsiz olarak gösteriliyor. Bugün 18.00’de gösterilecek Erdoğan Tokatlı’nın Son Kuşlar (1965) adlı filminde lise öğrencisi Ayşe (Selma Güneri) ile mühendis Oğuz’un (Ediz Hun) aşkı anlatılıyor. İstanbul Boğazı ve Kuzguncuk eski haliyle beyazperdede. Tel: 0212-317 77 20-22.

tadın

İstanbul Anadolu Yakası’nın tanınmış mekanı Ethemefendi 36’da haftasonu kahvaltı sofrası çok zengin. Pembe, mor ve bordo örtülerin üzerinde, domates üstüne zeytin ve taze nane, salatalık üstüne pul biberli katı yumurta dilimleri, peynirler, reçeller, bal, dana ve tavuk jambonu, briyoş, mini pideler, simit, kruvasan, demli çay, kahve. İsteyen mutfağa kendi seçtiği malzemelerle kurabiye de yaptırabiliyor. Bütün bu kahvaltı kişi başına 18 YTL. Rezervasyon: 0216-385 41 31.

gidin

Diyarbakır Sanat Merkezi ve İstanbul Galeri Apel’in düzenlediği ‘Newroz-Yenigün-Nevruz’ sergisi 20 Mart Pazartesi Diyarbakır’da açılıyor. Sergi hem Diyarbakır Belediye Konukevi hem de Diyarbakır Sanat Merkezi’nde iki mekanda birden açılacak. Sergiye katılan çok sayıda sanatçı, ‘yeni gün’ konseptine uygun eserler hazırladılar. 10 Nisan’a kadar görülebilir. Diyarbakır Sanat Merkezi: 0412-228 94 00-97.

bakın

Gençlere yönelik sokak modasının öncülerinden olan Topshop, şimdi genç anne adaylarına yönelik ‘b’ adında yeni bir koleksiyon çıkardı. Bu koleksiyonun özelliği, hem modaya uygun, hem rahat ve kolay giyilebilen giysilerden oluşması. Topshop mağazaları İstanbul’da Nişantaşı, Metrocity, Carrefour Ümraniye ve Capitol’de.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle