GeriKelebek Bu hafta sona ermeden
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bu hafta sona ermeden

Tıklayın

Camaltı resim ustası Mevlut Akyıldız’ın (48) bir başka özelliği de toplumun gülünç yanlarını resimlerinde alaycı bir bakışla anlatması. Sanatçının 1980-2002 arasında yaptığı 60 resmi şu anda Eczacıbaşı Sanal Müzesi’nde sergileniyor. www.sanalmuze.org adresinde bu resimleri görebilirsiniz.

Alın

Daha önce Sultan Makamı ve Gülbeyaz adlı dizi filmlerin müziklerini bestelemiş olan Kazım Koyuncu’nun Hayde adındaki albümü piyasaya çıktı. Albüm, Lazca, Hemşince, Gürcüce, Megrelce ve Türkçe parçalardan oluşuyor.

Dinleyin

Azeri müzisyen, caz piyanisti Aziza Mustafa Zadeh yarın akşam saat 20.00’de Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda bir konser veriyor. 1991’de ‘Azia Mustafa Zadeh’ adlı ilk albümünü 1993’te birçok ödül alan ‘Always’ izledi. 1995’te Dance of Fire albümünde birçok ünlü caz müzisyeni ona eşlik etti.

Uğrayın

Vivid mağaza zinciri, son halkalarını Gaziantep’te ve Konya Masera Alışveriş Merkezi’nde açtı. Böylece mağaza sayısı 15’e ulaştı. Mağazanın 2004 yaz koleksiyonunda bu yılın trendi olan 1950’lerden esinlenmiş canlı renklerde giysiler var.

Bakın

Belki henüz erken, ama şimdiden deniz mevsimini hayal etmenin ne sakıncası var? Gottex’in yaz koleksiyonunda kaftanlar, pantolonlar, pareolar var.

Gezin

Ressam Gülcan Karadağ Ateş’in, ‘Yansımalar’ adlı sergisi bugün İstanbul Atatürk Kültür Merkezi’nde açılıyor. 43 eserin sergileneceği sergide ressam Mu uygarlığından esinlendi. Resimlerde hava, su, toprak, yeniden doğuş gibi semboller kullandı. Mu uygarlığı, Pasifik Okyanusu’nda binlerce yıl önce varolduğu ve sonradan okyanusun sularına gömüldüğü varsayılan efsanevi bir ülke.

Seçin

Çarşı Mağazaları’nda bulunan Casa Club’da mutlaka evinizde bulunmasını isteyeceğiniz objeler bulabilirsiniz. İnce belli cam çay bardakları ya da şık vazolar bunlardan bir kaçı.

Sürün

Gianfranco Ferre’nin parfümü Essence d’eau güzel bir kristal şişede sunuluyor. Çiçek ve meyve kokularını harmanlayan, tam bir kadın parfümü.

Tadın

Galata Köprüsü’nün altında, Boğaz tarafındaki lokantalardan biri olan New Galata Restaurant’da oturduğunuzda sağınızda Topkapı Sarayı’nı, solunuzda Kız Kulesi’ni görüyorsunuz. Deniz mahsulleri ağırlıklı bir mönüsü var lokantanın. Her türlü balık, istakoz, karides, çeşitli şekillerde sunuluyor. Akşamları da fasıl var. Saat 12.00-02.00 arasında hizmet veriyor. Tel: 0212-292 62 15.

Eğlenin

İstanbul Beyoğlu’ndaki Manhattan Bar’da 6 Nisan Salı gecesi İngiliz Clinic Grubu saat 21.30’da sahnede. British Council’ın desteğiyle düzenlenen gecede isteyenler son yılların İngiliz indie-rock müziğinin bu ünlü topluluğunu dinleyebilecek.

Okuyun

Gazeteci-yazar Metin Münir bir kalp krizi geçirerek ölümün kıyısına geldiği anlarda yaşadıklarını kitaplaştırdı.

Takın

Calvin Klein’ın saat koleksiyonunda yeni bir ürün CK Klasik. Kadınlar ve erkekler için farklı boylarda. Saatin yuvarlak kasası deri ya da paslanmaz çelik kayış alternatifleriyle kullanılıyor.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle