GeriKelebek Bu formül karaciğeri koruyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bu formül karaciğeri koruyor

Bu formül karaciğeri koruyor
refid:14905687 ilişkili resim dosyası

Yaza hazırlık erkekleri de sardı. Gözaltı torbaları, karaciğer yağlanması vb birçok sorundan kurtulmak artık çok kolay.

Yaz tatili planlarının başladığı bu dönemde erkeklerin de kendilerini daha dinamik hissetmek adına beslenme konusunun çok önemli olduğunu belirten Medical Park Göztepe Hastane Kompleksi Beslenme ve Diyet Uzmanı Gizem Keservuran, karaciğer yağlanması, prostat büyümesi ve göbek yağlarından kurtulmak için alkol ve sigara tüketiminin mutlaka dengelenmesi gerektiğini söyledi.

Keservuran, erkeklerin de yağlı ve hamur işi yiyeceklere bu dönemde daha çok dikkat ederek bu gıdaların tüketilmemesi gerektiğinin altını çizdi.

Karaciğer yağlanmasından koruyan formül

”Karaciğer yağlanmasından korunmak adına alkollü içecek tüketimi özellikle yaz aylarında mutlaka dengelenmelidir” diyen Keservuran, şu bitki karışımını önerdi:

1 tutam enginar rozet yaprakları 
1 tutam zeytinyaprağı
1 avuç ananas kabuğu 
4-5 defne yaprağı
1 çubuk tarçın

Tüm malzemeleri 1 litre sıcak suda 10 dk demleyin. Her gün 2-3 fincan tüketin.

Temmuz ve Ağustos'ta daha az alkol tüketilmeli

Erkekler de yazın tıpkı kadınlar gibi, tatile gitmeden önce, forma girmek istediğini belirten Keservuran, "Erkekler de tatil döneminde yiyecek ve içeceklere en az kadınlar kadar dikkat etmeleri gerekir. Özellikle sıcakların çok yükseldiği Temmuz ve Ağustos aylarında 40 yaş üzeri erkekler alkol ve sigara tüketiminin yanısıra, yağlı ve kızartma türü yiyeceklerden de kaçınmaları gerekir “diye konuştu.

En çok tercih edilen botox

Medical Park Göztepe Hastane Kompleksi'nden Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Dr.Ümran İleri'de, erkeklerin yaza hazırlanırken büyük cerrahi ameliyatlar yerine minival invaziv yöntemleri  (neştersiz, büyük cerrahi olmayan ameliyatlar) tercih ettiğini söyledi.

İleri, “Erkekler iş sürelerini etkilemeyen ameliyatları tercih ediyor. Evde kalış süresi ya da yatış sürelerinin fazla olduğu ameliyatları tercih etmiyor. Bunun için de en çok yaptırdıkları botox ile kaz ayaklarından kurtulmak, bölgesel yağlanmalarından kurtulmak ve kaş alın bölgesindeki izlerden kurtulmak. Ayrıca burun kenarlarındaki çukurlukları da kapattıkları zaman daha mutlu oluyorlar. Saç ekimi ve göz torbaları için de erkekler estetik cerrahlarının kapısını aşındırıyor” dedi.

Brad Pitt'e benzemek isteniyor

Erkeklerin özellikle hayatlarına yeni bir kadın girdiğinde plastik cerrahi uzmanlarına koştuğunu belirten İleri, “Erkeklerin yeni ilişkileri estetik operasyonlarında mutlaka belirleyici oluyor. Yeni bir ilişkiye başlayan erkek özellikle karın yağlarından, gözaltı torbalarından ve göğüs yağlarından kurtulmak istiyor. Erkekler daha kolay memnun oluyor, beklentileri çok yüksek olmuyor. Tek korkuları kadın yüzü gibi yumuşak olmamak. Bu nedenle daha çok sert ve güçlü bir çene yapısına sahip olmak istiyorlar. Özelliklede Brad  Pitt'in yüz yapısına benzemeyi çok istiyorlar. Genellikle önce küçük operasyonlarla işi başlıyorlar, sonra hoşlarına giderse ve karşıdan iyi tepki alırlarsa daha büyük operasyonlara girişebiliyorlar” diye konuştu.

İleri'nin önerileri de şöyle:

- Alkollü içeceği dengeleyin
- Sigara tüketimini mümkün olduğunca azaltın
- Yağlı ve kızartma türü yiyeceklerden uzak durun
- Botox yaptırmak için Mayıs ayını geçirmeyin
- Ayak bakımına başlayın
- Akdeniz diyetinden vazgeçmeyin
- Süt ve süt ürünlerini daha çok tüketin
- Göz altı torbalarınız için çok sıcak günleri beklemeyin
- Tatil öncesi mutlaka bir check-up yaptırın

 

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle