GeriKelebek Bridget Jones'u canlandıracak
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bridget Jones'u canlandıracak

Son günlerde ‘‘Bridget Jones'un Günlüğü’’ isimli kitap tüm dünyada satış rekorları kırıyor. Hollywood yapımcıları bu durumu farkedince hemen film hazırlıklarına başladılar. Yeni Bridget Jones; Renee Zellweger.

Genç oyuncunun isminin telaffuzu biraz zor; Renee Zellweger. Fakat Bridget Jones denilince akan sular duruyor. Çünkü Jones, son yılların en çok sevilen kitap kahramanlarından biri. Bir kitabevinde çalışan Bridget Jones, kilo vermek için akla karayı seçerken, büyük sorunlar yaşamış ve daha sonra anılarını kitap halinde yayımlamış. Şimdi bu kitap, kadın okurların ellerinden düşmüyor. Ve tabii Hollywood'da tüm dünyada en çok satan bu kitabı görmezlikten gelemedi ve kitabı filme çekmek için hazırlığa başladı.

Kamera karşısında Bridget Jones'u canlandıracak kadın oyuncunun seçimi kolay olmadı. Sonunda Renee Zellweger'in, bu çılgın ingiliz kadınını canlandırması kesinleşti. Renee Zellweger, daha önce Tom Cruise ile ‘‘Jerry Maguire’’ filmini çevirmişti. Renee Zellweger, Bridget Jones rolü için öncelikle şişmanlamak zorunda kaldı. Yaklaşık sekiz kilo alan genç yıldız, ‘‘Otuz yaşını geçen her kadın gibi ben de aşırı kilo almaktan korkuyorum. Doğrusunu söylemek gerekirse hiç birimiz sahip olduklarımızdan memnunluk duymayız. Hep bizde olmayanları elde etmek isteriz. Bridget Jones'un Günlüğü’nün tüm dünyada bu kadar ilgi görmesinin nedeni de bu. Her kadın, Bridget Jones'da kendini buluyor.’’ diyor. Renee Zellweger rolünde başarılı olabilmek için bir süre bir yayınevinde çalışmış. Ayrıca canlandıracağı kişi İngiliz olduğu için Amerikan aksanıyla değil de İngiliz aksanıyla konuşmayı öğrenmiş. Bu arada filmin çekimlerinin Londra'da yapılması, oyuncuyu biraz üzmüş. Genç yıldız sevgilisi Jim Carrey'den uzak kalmasının çeşitli söylentilere neden olduğunu belirtiyor.

Renee Zellweger, Katy adında küçük bir Teksas kasabasında büyümüş. Teksas Üniversitesi'nin İngiliz edebiyatı bölümünden mezun. Sinema oyuncusu olmaya karar verdikten sonra Hollywood'a yerleşmiş. Sinemanın başkentindeki ilk günlerini anlatırken yüzünü buruşturuyor. ‘‘Tek odalı bir daireye avuç dolusu kira ödüyordum. Film şirketlerinin kapılarını aşındırdım. Daha sonra Hollywood'a gelen oyuncu adaylarının devam ettikleri bir barın adını öğrendim. Bir süre o bara takıldım. Ve sonunda yönetmen Cameron Crowe benimle ilgilendi.’’ Genç yıldız bir süre sonra Tom Cruise ile başrolde oynayacağı film çevirme teklifi alınca dünyalar onun olur. İlk filminden kazandığı parayla borçlarını ödemiş, barlarda garsonluk yapma zorunluluğundan kurtulmuş. Şimdi para ve iş bulma endişesi duymadan yaşamanın zevkini çıkarıyor. Jim Carrey ile beraberliğinin ne kadar süreceğini bilmiyor. Söylediğine göre; gelecek için uzun vadeli planlar yapmak, Renee Zellweger'e ters geliyor. Bugünü en iyi şekilde yaşamak onun için yeterli.

Renee Zellweger uzun zamandan beri ünlü komedi oyuncusu Jim Carey ile birlikte yaşıyor. Renee, şimdilik evlenmeyi düşünmüyor. ‘Gelecekle ilgili plan yapmaktan hoşlanmam’ açıklamasında bulunuyor. Çiftin en son birlikte rol aldığı ‘Ben, Kendim ve Sevgilim’ filmi geçtiğimiz günlerde ülkemizde de gösterime girmişti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle