GeriKelebek Boğaz'da estiler
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Boğaz'da estiler

Boğaz'da estiler
refid:4844142 ilişkili resim dosyası

Depeche Mode, Ekim 2001’deki Abdi İpekçi konserlerinden yaklaşık beş yıl sonra İstanbul’da tekrar hayranlarıyla buluştu. Grup geçen sene çıkardıkları “Playing The Angel” albümünün dünya turnesi kapsamında önceki akşam Kuruçeşme Arena’da sahneye çıktı. Efsane grubun yaklaşık iki saat süren konserini 17 bin kişi izledi.

Depeche Mode, Ekim 2001’deki Abdi İpekçi konserlerinden yaklaşık beş yıl sonra İstanbul’da tekrar hayranlarıyla buluştu. Grup geçen sene çıkardıkları "Playing The Angel" albümünün dünya turnesi kapsamında önceki akşam Kuruçeşme Arena’da sahneye çıktı. Bu yaz Sting, Roger Waters, Guns n’ Roses gibi dev isimleri ağırlayan Arena, doluluk ve performans olarak yine tarihi günlerinden birini yaşadı.

Konser için tam belirtilen saatte sahne alan Depeche Mode, konsere son albümlerinin de açılış parçası olan "A Pain That I’m Used To" ile başladı. "Walking In My Shoes", "In Your Room", "World In My Eyes", "Personal Jesus" gibi hitlerini de seslendirdikleri gecede grup, artık bir marş haline gelmiş "Enjoy The Silence"tan sonra sahneden indi. Kuruçeşme’yi dolduran 17 bin civarındaki seyircinin yoğun alkışı üzerine yeniden sahneye çıkan grubun beyni Martin L. Gore, piyano eşliğinde "Leave In Silence"ı seslendirdi. Sonrasında ise kapanış parçası olarak da beklendiği üzere "Never Let Me Down Again"i çalarak seyirciyi selamladılar ve iki saate yakın süren konseri noktaladılar.

Dave Gahan, Martin L. Gore ve Andrew Fletcher’dan oluşan grup performans olarak İstanbullu müzikseverlerden ve hayranlarından tam not aldı.

Ancak grup, toplam 18 parça çalınan gecede "Little 15", "Strangelove", "Somebody", "Policy Of Truth", "Condemnation" "Freelove" gibi parçalarını çalmayarak izleyicide az da olsa hayal kırıklığı yarattı.

Son olarak bu konseri kaçıranlar için bir not: Depeche Mode, Touring the Angel Turnesi için gerçekleştirdiği "Recording The Angel" projesiyle, konserlerde kaydedilen canlı şovları, her konser için sınırlı sayıda olmak üzere "Tonight Show" adı altında 2 cd halinde piyasaya sürüyor. Detaylı bilgi için grubun www.depechemodelive.com <http://www.depechemodelive.com> sitesinden bilgi alınabilir.

Cem Yılmaz, konseri izlemeye tek geldi. Sevglisi Cansu Dere’yi önceden bir kızarkadaşıyla Arena’ya gönderen Yılmaz konser boyunca iki paket sigara tüketti.

Mithat Can Özer, Arena’ya şarkıcı İlhem’le geldi. Cezayir asıllı Fransız şarkıcı İlhem ve Mithat Can flaşlar patlayınca birbirlerinden ayrıldılar. Konser alanında iki genç samimi şekilde eğlendi.

Neslihan Yargıcı, konsere Yaşar Gaga ile geldi. Konser öncesi konuştuğum Neslihan Hanım’ın fazla kilolarından kurtulduğuna tanık oldum.

Acses reklamlarında  oynayan Özgü Namal, boynunda sponsor firmanın eşarbıyla geldi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle