GeriKelebek Biz eğlenmek için müzik yaparız yarınki konserde eğlence garanti
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Biz eğlenmek için müzik yaparız yarınki konserde eğlence garanti

Rock’n Coke’ta yarın akşam ana grup olarak sahne alacak olan The Offspring seyircilerini belki eskisi kadar heyecanlandırmayacak ama klasik hitleriyle yoğun bir nostalji rüzgarı estireceği kesin. Festival arifesinde grubun basçısı Greg ile sohbet ettik. Görülen o ki, kendisi konuşmayı pek sevmiyor. Ama olsun, biz yine de elimizden geleni yaptık ve ağzından birkaç laf alabildik. Bakalım neymiş onlar?

n Rock’n Coke’ta ana grup olarak sahne alacaksınız, bu aynı zamanda Türkiye’yi ilk ziyaretiniz olacak, nasıl hissediyorsunuz?

- Daha önce hiç çalmadığımız yerlere giderken hep heyecanlı oluruz, Türkiye için de aynı durum geçerli.

n Festivalde kimlerin sahne alacağını biliyor musunuz? Korn ve The Cure da var örneğin...

- Bunu hiç bilmiyorduk bak, çok iyiymiş! O halde epey eğlenceli bir şey olacak.

n Amerikan seyircisiyle Avrupa seyircisi arasında fark var mı, hangisine çalmak daha eğlenceli?

- Pek ayrım yapmıyoruz, sonuçta konserlere fanlar geliyor ve her şekilde eğlenmesini biliyorlar. Amerika’da konser bir arenadaysa yer yer durgunluk olabiliyor. O tip mekanların hemen hepsi koltuklu oluyor, bu da gelenlerin coşmasını engelliyor. Avrupa’da kalabalık daha coşkulu oluyor.

n Greatest Hits albümünüz birkaç ay önce piyasaya sürüldü, böyle durumlarda akla iki şey gelir genelde: Grup ya dağılmak üzeredir ya da plak şirketiyle bağları kopacaktır. Nedir durum?

- Doğru bir tespit ama bu durumda ikisi de geçerli değil. Dağılmak üzere değiliz, plak şirketiyle de problemimiz yok şimdilik.

n O halde yeni bir albüm kaydetmeye niyetlisiniz, öyle mi?

- Evet, yeni albüm çalışmalarına yeni yıl başında başlayacağız. Yeni bir prodüktörle çalışacağımızı zannetmiyorum. Zaten bir albüme başlamadan önce sound ya da başka bir konuda plan yapmıyoruz. Alışıldık Offspring tarzı neyse yeni albüm de öyle olacak.

n Fanlarınız büyüdü; artık hiçbir şey 1994’teki gibi değil. Bu sizi nasıl etkiliyor? ‘Fanlarımız bize yeter’ mi diyorsunuz? Ya da, yeni dinleyiciler kazanmak gibi bir kaygınız var mı diyelim?

- Böyle bir kaygımız da yok, hedefimiz de... Yeni albümlerle yeni dinleyiciler kazanıyorsak ne ala. Ama hiçbir zaman dinleyici kitlesini genişletelim, şöyle bir albüm yapalım demedik, demeyiz de.

n Sizi dünyaya tanıtan albüm ‘Smash’ olmuştu, en büyük ticari başarı ise ‘Americana’ ile gelmişti. Benzer bir patlama daha olmaz mı Offspring kariyerinde?

- Americana’nın ticari başarısı çok büyüktü, dinleyici kitlesi asıl o zaman genişlemişti ama dediğim gibi bunların hiçbiri planlanmış değildi. Americana da bir Offspring albümüydü nihayetinde.

n 11 Eylül’den sonra Amerikan rock grupları politik sözler yazmaya başladılar. Sizin için durum nedir?

- Bizim de bir görüşümüz var elbette, bunu şarkı sözlerine dolaylı yoldan yansıtıyoruz ama Offspring politik bir grup değil. Eğlenceli bir gruptur, eğlence için müzik yapar. Böyle anılmayı tercih ederiz.

n Belki Türk fanlarınıza bir şeyler söylemek istersiniz, sürprizler olacak mı?

- Söylersek sürpriz olmaz ama değil mi? Herkesin iyi vakit geçireceğini umuyoruz, öyle diyelim.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle