GeriKelebek Bir yastıkta 75 yıl
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bir yastıkta 75 yıl

Bir yastıkta 75 yıl
refid:3856052 ilişkili resim dosyası

Aydın'ın Koçarlı İlçesi'nde oturan 92 yaşındaki Hafize ile Sadık Aydın çifti, evliliklerinde 75 yılı geride bıraktı.

Çakırbeyli Köyü'nde yaşayan Hafize ve Sadık Aydın, 17 yaşında evlendi. Evliliklerinden 1 çocukları olan çift, yıllar boyunca birbirlerine saygı ve sevgilerini hiç yitirmedi. 3 torun sahibi çiftin evlilikleri, çevrelerindeki gençlere de örnek oldu. Beraberliklerine gıptayla bakılan Aydın çifti, uzun ve mutlu birlikteliklerini saygı ve dayanışmaya bağladı.

Evlerinin bahçesinde sebze ve meyve yetiştirerek geçimlerini sağlayan, her türlü ihtiyaçlarını kendileri karşılayan çift, basit nedenlerle beraberliklerini tehlikeye atan gençlere mesajlar verdi. Evlendikten 3 yıl sonra vatan borcunu ödemek için askere giden Sadık Aydın, “36 ay evimdem ayrı kaldım. Askerliğimi Elazığ'da yaptım. Atatürk ve İsmet Paşa bizi ziyaret etti. Eşimden en uzun ayrılığım bu oldu. Ev işinden bağ-bahçe işine kadar hep dayanışma içinde olduk. Aç kaldık, ancak şikayet etmedik” dedi.

SARILARAK UYUYORUZ

“Evlilikte darılma-gücenme olmaz” diyen Hafize Aydın da, yatakta birbirlerine sırtlarını hiç dönmediklerini anlatırken, “Hâlâ sarılarak yatıyoruz. Birbirimizde hiç özür ve kabahat aramadık. Aç yattık, ayağımıza giyecek çarık dahi bulamadık. Buna rağmen şükretmesini bildik” diye konuştu.

Köy Muhtarı Mehmet Demir de, Aydın çiftinin, köyde herkese örnek gösterildiğini belirterek, “Ben 31 yıllık evliyim. Köyümüzde çiftler arasında kavga çıksa hemen Aydın çifti örnek gösterilir. Aydın Valimiz Mustafa Malay da sık sık köyümüze gelerek Aydın çiftini ziyaret eder. Günümüzde sudan bahanelerle çiftler boşanıyor” dedi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle