GeriKelebek Bir yarışma beş birinci
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bir yarışma beş birinci

Bir yarışma beş birinci
refid:12359573 ilişkili resim dosyası

İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) tarafından genç tasarımcıların keşfedilmesi amacıyla 17 yıldır düzenlenen Genç Moda Tasarımcıları Yarışması, yenilenen konsepti ile bu yıl “Koza” adı altında gerçekleştirildi. İTÜ Taşkışla Binası’nda düzenlenen İstanbul Fashion Days’in (IFD) açılış defilesi de Koza Genç Moda Tasarımcıları Yarışması’nın finaliyle yapıldı.

DEFİLEDEN FOTOĞRAFLAR

Sunuculuğunu Ceylan Saner’in üstlendiği organizasyonda, 24 genç tasarımcı kendi belirledikleri temayla hazırladıkları birer giysi ile yarıştı. Tuğçe Kazaz, Ece Sükan, Ahu Yağtu, Hande Subaşı ve Özge Ulusoy’un da yer aldığı ünlü modeller, tasarımları Uğurkan Erez’in koreografisi ile tanıttı. Arzu Kaprol, Bahar Korçan, Hakan Yıldırım, Bora Aksu, Banu Bora, Ümit Ünal ve Hatice Gökçe gibi Türk modasının önemli isimlerinin de izlediği yarışmanın finalinde ise beş birinci seçildi.
    
Hazır Giyim Kategorisi’nde Pelin Işıldak, Mustafa Aydın ve Şule Şimşek Yalçın, Deri Kategorisi’nde ise Gonca Hatipoğlu ile Ece Akhravi-Matin, Koza’nın ilk birincileri oldu. Beş yarışmacı, 5 bin TL para ve dil eğitimi ödüllerinin yanı sıra Moda Tasarımcıları Derneği’ne ü yelik hakkı da kazandı.                


Yorumları Göster
Yorumları Gizle