GeriKelebek Bir kadını erkeğin aşık olması korkutur
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bir kadını erkeğin aşık olması korkutur

Bir kadını erkeğin aşık olması korkutur
refid:13092485 ilişkili resim dosyası

Esquire dergisi, Bengü’ye 'erkeklerin kadınlar hakkında bilmediği 10 şey'i sordu. İşte ünlü şarkıcının yanıtları.

Bengü / Foto Galeri

1- Kadınlar, pek belli etmeseler de, kıskanç varlıklardır. Çünkü seven kadın, mutlaka kıskanır. Kıskanmadığını iddia eden kadın, ya sevmiyordur ya da güçlü olma kaygısıyla, içindeki kıskançlık duygusunu reddediyordur.

2- Bir kadın, sevdiği erkeğin başka bir kadını fiziksel olarak arzulamasından çok, o kadına âşık olmasından korkar. Çünkü fiziksel çekim, anlık bir duygudur; aşk ise, geri dönüşü mümkün olmayan, çok daha yoğun bir duygudur. Bu yüzden, bir gün başka bir kadına âşık olacağınız düşüncesi, bizi ölesiye korkutur.

NEFES ALMADAN SAATLERCE DEDİKODU YAPABİLIRİZ

3- Birkaç kadın bir araya geldiğinde, son moda ürünler ya da kariyer hakkında sohbet etmez, sadece dedikodu yapar. Hatta bazılarımızın, nefes almadan, saatlerce dedikodu yaptığı görülmüştür. Işte bu yüzden bir erkek, bir sürü kadın tarafından çekiştirilmektense borsada kaybetmeyi tercih edebilir!

4- Olduğu gibi görünmeyen, göründüğü gibi olmayan ve hava atmanın dayanılmaz hafifliğine kapılan erkekler bize çok itici gelir. Bir erkek, her koşulda özünü koruyabilmeli ve kendisinden beklenen biçimde hareket etmelidir.

AKILLI BİR KADIN ALDATILINCA NE YAPAR

5- Akıllı bir kadın, aldatıldığını hissettiğinde, fırtınalar koparmak yerine önce izlerin peşine düşer, emin olmaya çalışır. Elinde kanıtlar olduğunda da, her şeyi kabullenip sessizce oturmak yerine, kendi yoluna gitmeyi tercih eder. Böyle davranmayan kadınların, aklından ve sevgisinden şüphe etmek gerekir.

6- Çoğu kadın, ilk gençlik yıllarından itibaren, gelinlik ve evlilik düşleriyle yaşamaya başlar. Sevdiğimiz bir erkek, evlilikten bahsettiğinde, ilişkimizin ciddi olduğunu düşünüp, çok mutlu oluruz. Ancak, evlilikte uzun yıllar geçirdikten sonra daha az ciddiye alınmaya başladığımızı fark edersek, bunalıma girip bekâr arkadaşlarımızın hayatına özenebiliriz. Dolayısıyla, mutlu bir evliliğinizin olmasını istiyorsanız; sevdiğiniz kişiye, ilk günkü kadar özenle yaklaşın.

AŞIRI İLGİ HOŞUMUZA GİTMEZ

7- Bir erkeğe âşık olduğumuzda, dünya o erkeğin ekseni etrafında dönmeye başlar ve onun dışındaki her şey anlamını yitirir. Ancak zaman geçince, aklımız o pembe dünyadan uzaklaşmaya, ayaklarımız yere basmaya başlar. Işte o zaman, iyi bir âşık olmanızdan çok, iyi bir dost olmanız bizim için önem kazanır.

8- Aşırı nezaket, ilgi ve şefkat gösterileri, düşündüğünüz kadar hoşumuza gitmez. Çok fazla ilgiden ve yapmacık hareketlerden çabuk sıkılırız. Samimi olan, küçük ama içten jestler yapan bir erkek, bizim için daha makbuldür.

AYRI DÜNYALARIN İNSANLARIYIZ

9- Kadınların dürüst ve efendi erkeklerden hoşlandıkları, ancak serseri ve rol kesen erkeklere âşık olduğu düşüncesi tam bir yalandır. Zira bir erkek; aptalca şovlar yapmadığı, karşısındaki kadına içinden geldiği gibi davrandığı, sahteliğe sığınmadığı sürece tam puan alır.

10- Erkekler ve kadınlar, ayrı dünyaların insanlarıdır. Çünkü aynı şekilde düşünmeleri, aynı şekilde hareket etmeleri biyolojik ve hormonal olarak mümkün değildir. Önemli olan, dengeyi kurmak ve ortak müşterekte buluşabilmektir. Bu gerçeği kavrayan erkekler, kadınlar tarafından çok sevilir.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle