GeriKelebek Bir ben bir Allah biliyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bir ben bir Allah biliyor

Bir ben bir Allah biliyor
refid:18758242 ilişkili resim dosyası

Bu hafta sadece Tarkan’dan söz edeceğimi zannediyordum. Yanına Bülent Ersoy gibi bir konuğun geleceğini bilseydim daha iyi hazırlanırdım

Bu ülkenin zılgıtını zamanında yemiş bir insan varsa hiç tartışmayalım, o Bülent Ersoy’dur. 1981-1988 arasındaki ‘manasız’ dönemi hangi kadın yaşasaydı ona ‘diva’ derdik. Üstelik bu ismi hakkıyla sen, ben taşıyacak değiliz ya, ancak hepimizin sesleri birleşince ortaya çıkabilecek güçte bir sese bırakalım da hak yerini bulsun. Diva’yı sadece genç sevgilileriyle ananlar, unutmayın zamanı gelecek siz de çıtır seveceksiniz; burada öngörü sahibinin kim olduğunu anlamak için aynaya bakıyoruz.
Söz, geride bıraktığımız hafta dört gün üst üste Harbiye’yi tek kelimeyle ‘yıkıp geçen’ Tarkan’a gelecek olursa, aklıma ‘çişinin gelmesi’ ve ‘uyuşturucu’ muhabbeti nedense son düşen bilgiler arasında. Böylesi bir varlık için, ilk aklına bilgiler bunlar gelen kişilere, jetonları törpületmeyi öneriyorum. Bu uç noktalarda dolanan duyguları konserde atılan konfetinin etkisiyle yazmıyorum. Kabul, her iki insan için de ortada söz edilebilecek bir geçmiş var ama şu anda o tarih bugünün senaryo yazarının elinde kötü revize edilmiyor, neyse o işte. Hem Ersoy’un, hem de Tarkan’ın hanelerine yazılan eksiler, günlük hayatta gördüğüm insan manzaralarına oranla, muazzam artılarıyla öyle her daim ‘3 yanlış 1 doğruyu götürmüyor’un adeta kanıtı gibi.
Uzun uzun düşünmeye gerek yok; bu ülke için gerçek değer atfedebileceğimiz Tarkan ve Bülent Ersoy’un yaşadıklarına dair söyleyecekleri ortak bir şey varsa, bu kesinlikle ‘Bir ben bir Allah biliyor’ olmalı!
Zaman zaman biz aşk yaşıyorsak, Tarkan ne yaşıyor diye merak ediyorum. Dolayısıyla ‘Yılın Aşk adamı’ ödülü Tarkan’a gidiyor!
Duygularını sakladığı zaman tam saklayan, söylediği zaman da tam söyleyen kadın Bülent Ersoy’sa, biz duygularımızla ne yapıyoruz acaba, merak ediyorum. Dolayısıyla ‘Yılın Aşk Kadını’ ödülü de Bülent Ersoy’a!
* FerdiCarrefour: Bülent Ersoy’un son fotoğraflarını gören Marilyn Manson artık makyaj yapmayacağını; abilere takılıp efendi bir görünüm kazanacağını duyurdu.
* chenille_: Seksi pozlar veren Bülent Ersoy seksiliği dönüşü olamayan bir yola sokmuş, geçmiş ola...
* Aliyegore: Bülent Ersoy bile 7 milyonuncu kez sevgili buldu gençler. Ama biz hala yalnızız...
* ite_kaka: Kuşum Aydın’ın günden güne Seda Sayan’a benzemesi, Deniz Seki’nin adeta Bülent Ersoy olması... Lan! Darwwwiin where are youuu!
* Lady_Gargara: Bülent Ersoy, sevgilisi tarafından yine aldatılmış. Sen kadın olmak için o kadar uğraş ver, diğer kadınlarla tek ortak noktan bu olsun!
* istiklalAkarsu: Bülent Ersoy’un yeni sevgilisinin 22 yaşında olduğunu öğrenen Justin Bieber’den kaygı dolu açıklama: “Sıra bana geliyor, çok korkuyorum!”
* SeLimCiprut: Tarkan şarkısında ‘Mevsimlerine göre uyuyup uyanmışsın...’ derken, sevgiliye endirekt olarak ‘Ayı’ diyor!
* safakongan: Tarkan konseri nefisti. Orkestra en iyi müzisyenlerden kurulmuş. En önemlisi 70’lik teyzeden 7’lik kız çocuğuna büyük Tarkan hayranlığı.
* ozguraras: Bülent Ersoy’un yeni şarkısı fevkaladenin fevkindeeeeeeeeee.
* CAPAKEK: ‘Eski aç kaldığım dönemlerde ben de Bülent Ersoy’la evlenirdim’ demiş şarkıcı Doğuş. İşte size ‘Kadına sadece et gözüyle bakma’ gerçeği.
False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle