GeriKelebek Bin Ladin’in komşusu değildim
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bin Ladin’in komşusu değildim

Bin Ladin’in komşusu değildim
refid:17719621 ilişkili resim dosyası

USAME bin Ladin’in öldürülmesiyle sonuçlanan Amerikan operasyonu, ilginç bir karakteri daha dünyaya tanıttı. Geçtiğimiz pazar gününü pazartesiye bağlayan gece gerçekleştirilen operasyon, El Kaide liderine karşı yapıldığı ABD Başkanı’nca açıklanmadan önce, Twitter üzerinden kamuoyuna ulaştı. Abbottabad’da yaşayan 34 yaşındaki Şuayip Athar adlı Pakistanlı, seslerini duyduğu için, Bin Ladin’e karşı yapıldığından haberi olmadığı bu operasyonu Twitter’a yazan ilk kişiydi. Operasyondan bu yana takipçi sayısı birkaç yüzden 100 binin üzerine çıkan Athar, Türk medyasında ilk kez Hürriyet’e konuştu.

İlgiden sıkılmaya başladım

Operasyon mahalline yaklaşık iki buçuk kilometre uzaklıktaki evinde helikopter seslerini duyan Athar, “Şaşırdım ve şüphelendim. Daha sonra bu sesleri duyabilecek bazı başka arkadaşlarımı arayıp bilgiler aldım. Sonra da bu bilgileri Twitter’dan herkese duyurdum” diye konuştu. Medyaya verdiği mülakatlar için para kabul etmeyen Athar, bir yandan şehrin merkezinde “Coffee-Tea” adlı 20-30 kişilik modern bir kahve işletiyor, bir yandan da kimi şirketlere bilgi teknolojisi danışmanlığı yapıyor. CNN, El Cezire, MSNBC gibi kanallara ve çok sayıda ünlü gazeteye konuşan Athar, “Artık medya ilgisinden sıkılmaya başladım. Her gün yüzlerce e-mail ve sayısız Twitter mesajı alıyorum. Ama bu kadar konuşmama rağmen, ne Bin Ladin’in komşusu olmadığımı ne de o evde onun yaşadığından haberim olmadığını anlatabildim. Haberim olsun isterdim, ama maalesef değildim” diye konuştu.
Operasyon sorulduğunda ise “Amerikalıların kendilerine göre haklı sebebleri olabilir. Baskının doğru olup olmadığına ben karar veremem” dedi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle