GeriKelebek Beni tekrar davet edin
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Beni tekrar davet edin

Beni tekrar davet edin
refid:15090831 ilişkili resim dosyası

Efes Pilsen One Love Müzik Festivali’nin 9’uncusu, geçtiğimiz hafta sonu Santralİstanbul’da düzenlendi. Festivalin son gününe, Sophie Ellis-Bextor ve The Ting Tings’in Türkçe sözleri damga vurdu.

 MÜHTEŞEM KONSERDEN FOTOĞRAFLAR

SANTRALİSTANBUL’da düzenlenen 9. Efes Pilsen One Love Müzik Festivali’nin son gününde Gizli Özne, Revolters, İlhan Erşahin’s İstanbul Sessions ile Eric Truffaz, Wild Beasts, Sophie Ellis-Bextor ve The Ting Tings sahneye çıktı. Sabah saatlerinde sıcaktan kavrulan 6 bin festivalci, İlhan Erşahin’in grubu İstanbul Sessions’ın Eric Truffaz ile verdiği konser sırasında yağan yağmurla serinledi.

Saatler 20.30’u gösterdiğinde, pop müziğin İngiltere’deki gururu, vokal, söz yazarı ve manken Sophie Ellis-Bextor sahnedeydi. Güzel şarkıcı, yeni albümü “Another Love”da yer alan şarkıları İngiltere sınırları dışında ilk kez İstanbullu müzikseverler için seslendirdi. “Revolution” şarkısıyla seyirciden tam not alan sanatçının kendisini dünyaya tanıtan hit’leri “Groovejet”, “Murder On The Dance Floor” ve “Get Over You”yu seslendirmesi de katılımcıları fazlasıyla memnun etti. Seyirciye “Türkiye’de bu kadar hayranım olduğunu bilmiyordum. Çok güzelsiniz, muhteşemsiniz. Beni buraya tekrar davet edin” diyen Bextor, Türkçe ‘teşekkürler’ demeyi de ihmal etmedi: “Thank you sizin dilinizde ‘teşekkürler’ olarak söyleniyor değil mi? Teşekkürler!”

Dans ettirmeye geldik

Bextor’ın ardından sahneyi, İngiltere’nin bir başka ünlü grubu The Ting Tings devraldı. Gitar ve vokalde Katie White, davulda ise Jules de Martino’nun yer aldığı indie dans-pop grubu, performansına 2007 yılında hit olan “We Started Nothing” albümlerindeki “We Walk” şarkısıyla başladı. Ancak White’ın mikrofonunun bir süre kapalı kalması, sinirleri gerdi... Bir saatlik performansı sırasında “Great DJ”, “Fruit Machine”, “Keep Your Head” ve “That’s Not My Name” gibi sevilen şarkılarını seslendiren Katie White’ın hayranlarına bir de sürprizi vardı. Ünlü şarkıcı sahnede, Türkçe’ye çevirttiği metni okudu. White’ın “Merhaba biz The Ting Tings. Buraya sizi dans ettirmeye geldik. Türkçem b.k gibi ama daha fazla konuşmayıp sizi dans ettirmek istiyoruz” sözleri, Santralİstanbul’daki kalabalığı gülme krizine soktu.

  

Yorumları Göster
Yorumları Gizle