GeriKelebek Ben psikopat değilim
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ben psikopat değilim

Beşiktaş'ın file bekçisi Fevzi Tuncay, içini Hürriyet Gazetesi'ne döktü. Özel hayatında yaşadığı sıkıntıları saha içine taşıdığından dolayı başarısız olduğu iddia edilen ve ‘‘psikolojik yardıma’’ ihtiyacı olduğu söylenen Fevzi, ‘‘Ben ne hastayım, ne de psikopatım. Beni kazanmak yerine, her gün öldürüyorlar’’ dedi.

Üst üste oynanan iki maçta, yediği iki hatalı golden dolayı bir anda şimşekleri üzerine çeken Beşiktaş'ın genç file bekçisi Fevzi Tuncay, ‘‘Beni günah keçisi seçtiler’’ dedi ve şunları söyledi:

GÜNAH KEÇİSİ SEÇTİLER

Bizde bir sorun olduğu zaman sürekli olarak ‘‘Fevzi’’ deniliyor. İnsanız. Tabii ki hatalarımız olabilir. Ama bizdeki hatalar hep benim üzerimde odaklandı. Söylemedikleri şey bırakmadılar. Son olarak psikoloğa gitmemi söylediler. İntihar edebileceğimi bile söylediler. Bir kere ben hasta falan değilim. İntihar etmeyi de düşünmüyorum. Kimse beni tanımadan kişiliğimi yargılayamaz. Son dört maçta kötü bir performans gösterdiğime, kötü bir kaleci olduğuma inanmıyorum. Nasıl inanmıyorum: Geneline baktığım zaman. İki maçta, iki tane hata yapmışım ve gol olmuş. Tamam yaptığım hatalar büyük hatalar. Çünkü teknik hata yaptım. Bana göre bir kalecinin teknik hata yapması çok kötü bir şeydir.

HUZURA İHTİYACIM VAR

Ama düzeltilmesi de mümkündür. Yaptığım şeyler ortada. Bir şeyleri ispatlamaya ihtiyacım yok. Benim sadece birazcık huzura, rahata ihtiyacım var. Zaten bu huzuru ve rahatlığı sağlamak için hayatımda gerekli olan şeyleri yapmaya da başladım. Sekiz yıllık kalecilik hayatımda iki tane hata yaptığım için her gün öldürülüyorum. Pozisyon hatası yapmadım ki? İnsanlar bazı şeyleri artık görmek zorunda. Ben sekiz senedir oynuyorum. Ben bu kadar sene oynamışsam, iki tane hata için bana olmadık şeyler söyleniyor. Normal futbolcu belki maç içinde 12 tane hata yapıyor, ama görülmüyor. Neden görülmüyor? Çünkü gol olmuyor. Bir insanı öldürmek, bitirmek, yıkmak yerine o insanı değerlendirmeye baksınlar.

KENDİME ÇOK KIZDIM

Rizespor maçında yediğim hatalı golden sonra kafamı kale direklerine vurdum, çünkü kendime çok kızdım. Benim özel olarak psikoloğa ihtiyacım yok. Bana göre Türkiye'de yaşayan herkesin bir psikologa gitmesi lazım. Bana ‘‘Ben çok mutluyum’’ diyen bir kişi gösterin.

BENİM ÖZEL HAYATIM

Benim özel yaşantım tamamıyla beni ilgilendirir. Benden başka hiç kimsenin benim özel yaşantımı sorgulamaya, yargılamaya hakkı yoktur. İnsanlar özel hayatlarında yaşadığı sorunları işlerine yansıtıyor olabilir. Bu yüzden benim işimde de belki konsantre olamadığım, düzgün oynayamadığım dönemler olmuştur. Ama son maçlardaki olayların, benim konsantrasyonumdan kaynaklanan şeyler olduğuna inanmıyorum. Başka nedenler olduğunu düşünüyorum. Bu nedenler nedir onu da bilmiyorum. Fakat bunu en kısa zamanda kendim çözeceğim.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle