GeriKelebek Ben bir göçmenim
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ben bir göçmenim

Ben bir göçmenim
refid:20985813 ilişkili resim dosyası

Dört Grammy ödüllü caz sanatçısı Erykah Badu, önceki akşam 19. İstanbul Caz Festivali kapsamında sahneye çıktı. Sahneye üzerinde “I am an imigrant” (Ben bir göçmenim) yazan bir tişörtle çıkan sanatçının Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi’ndeki konserini 4 bin kişi izledi.

Erykah Badu, sonunda İstanbullu hayranlarıyla buluştu. Laptop’ı ve dijital davuluyla geceyi interaktif hale getiren, birkaç şarkının ardından topuklu ayakkabılarını fırlatıp atan 41 yaşındaki Neo-Soul kraliçesi, binlerce kişiyi kendinden geçirdi. Sıkı bir aktivist olan ve sahneye Arizona’daki göçmenlere destek vermek için “I am an imigrant” (Ben bir göçmenim) yazılı bir tişörtle çıkan sanatçı, bir ara seyirciye “Sizi seviyorum, buraya gelerek beni çok mutlu ettiniz” diye seslendi. Bu konuşmasıyla henüz havaya girememiş birkaç kişiyi de etkisi altına almayı başaran Badu, ardından şarkılarını yaklaşık 4 bin kişilik koroyla birlikte seslendirdi. Konseri izlemeye gelenler arasında Şirin Ediger, Cem Yılmaz ve eşi Ahu Yağtu da vardı.

Takı tasarımcısı Cem Lokmanhekim, konser öncesi Erykah Badu’ya Matraş firmasının talebi üzerine hazırladığı kolye ve yüzüğü hediye etti.
     


Yorumları Göster
Yorumları Gizle