GeriKelebek Bazıları bana J.Lo diyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bazıları bana J.Lo diyor

Bazıları bana J.Lo diyor
refid:10045854 ilişkili resim dosyası

Grek müziğin Türkiye’deki en güçlü isimlerinden Ziynet Sali, yeni albümünü 15 Ekim’de piyasaya sürüyor.

Dibe vurmuş özel hayatından dört elle sarıldığı yeni projelerine kadar her şeyi anlatan Sali, giderek Jennifer Lopez’e benzediği yönündeki yorumlara ise "Bunun için özel bir çaba göstermedim, sadece bu tarzı seviyorum" diye karşılık verdi.

Sizin tarzınız günümüz popüler müziğinden biraz farklı... Bu da kalabalığın arasından sıyrılmanızı sağlıyor diye düşünüyorum, ne dersiniz?

Bazıları bana J.Lo diyor
- Tabii ki bu ülkede çok başarılı olmuş, ulusal ve uluslararası düzeyde başarılı çalışmalara imza atmış birçok değerli sanatçı mevcut... Ancak sizin de dediğiniz gibi ben, gerek sahne, gerek albüm repertuvarları, gerekse bunların sunum şekliyle müzik sektöründe farklı bir tarz yaratmayı başardım. Bu çalışmalar sınırları aşacak seviyeye de geldi. Daha dün Kıbrıs Rum kesiminin en büyük gazetesi Politis benden röportaj aldı. İki ay önce ise Yunan Star TV kanalından bir ekip İstanbul’a geldi ve benimle iki gün boyunca çekim yaptı. O program Yunanistan’da tam üç kez yayınlandı.

 Tarzınıza tam olarak bir isim koyabiliyor musunuz?

- İsim koymaya gerek duymadım. Sahnede Grek’den Türkçe popa, klasik Türk müziğinden türkülere kadar her telden çalıp söylüyorum. Ortam neyi gerektiriyorsa onu yapıyorum. Ancak albümler biraz farklı... Bugüne kadar popüler Grek müziğini Tükçe sözlerle harmanlamıştık. 15 Ekim’de çıkacak olan albümümde ise tamamen yeni besteler yer alıyor. Kendi içinde tarzı olan, farklı lezzetler barındıran bir müzik anlayışını benimsedim diyebilirim. Mesela çıkış şarkım "Herkes Evine", flemenko nağmelerin olduğu, Türkçe sözleriyle Türk, Yunanca sözleriyle Grek, İngilizce sözleriyle de İngiliz olan, ama özünde buram buram Akdeniz kokan bir parça...

 Neden Yunanistan’a ayrı, Türkiye’ye ayrı klip çektiniz?

- Şarkının Yunanca’sı için ayrı, Türkçe’si için ayrı klip çektik. Çünkü şarkılarımız Yunanca olarak Yunanistan’da satışa sunulacak. Ayrıca orada çıkacak albümün de promosyonu olacağı için böyle bir şey yaptık.

 Yani orada albüm çıkarmadan önce Yunan halkının dikkatini çekmek, sevgisini kazanmak istediniz bir bakıma...

- Bu "ilk"lerin albümü... Bu albümde ilk kez Türkçe şarkılara bir Türk için Yunanca sözler yazıldı. İlk kez bir Türk kızı Yunanca sözlerle Yunanistan’da albüm çıkaracak. İlk kez Türkiye’de hem Türkçe ve hem de Yunanca iki CD bir arada çıkacak. İlk kez bir şarkıya Yunanca ve Türkçe iki ayrı dilde klip çekildi. Bu nedenle Yunanlılar’ın sevgisini kazanmanın ötesinde bir proje bu... İddia edyorum ki bu, son yılların en başarılı albümlerinden biri olacak. Hem Türkiye’de hem de Yunanistan’da büyük ses getirecek. n İmajınız oturdukça Jennifer Lopez’e daha çok
/images/100/0x0/55ea4d54f018fbb8f876fc76
benzetilmeye başlandınız. Bu bilinçli bir çaba mı?


- Hayır, özel bir çaba göstermedim. Sadece bu tarzı seviyor ve bana yakıştığını düşünüyorum. Ama Jennifer Lopez’e benzettikleri doğru. Hatta bazıları bana J.Lo demeye bile başladı.

Aşk hayatım sıfırın altında

 Ziynet Hanım, hep müziğinizle, şarkılarınız ve konserlerinizle gündemdesiniz. Peki ya özel hayat, aşk, evlilik?

- Şu ana kadar evlilik düşünmeye vaktim olmadı. Bazı melankolik anlarımda evliliği istemiş olsam da çevremde öyle bir adam yoktu.. Aşk hayatım sıfırın altında diyebilirim. Yarın ne olur bilemem.

 Hangi erkekler sizi çeker?

- Öyle belirli bir tip yok. Aniden hiç ummadığım bir tipe ya da hiç tarzım olmayan birine aşık olabilirim. Tamamen çekim gücüne bağlı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle