GeriKelebek Bayramda en çok Tatlıses kazandı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  35
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bayramda en çok Tatlıses kazandı

RAMAZAN Bayramı'nda Antalya'da konser veren sanatçılar arasında en çok kazanç beyan eden türkücü İbrahim Tatlıses oldu. Bayramın ilk gecesi Rixos'ta ikinci gece ise Silence Beach'te konser veren Tatlıses, toplam 204 bin YTL aldığını beyan etti. Bu rakamla Tatlıses en çok kazanan sanatçılar listesinin ilk sırasında yer alırken, 110 bin YTL ile Seda Sayan ikinci ve 107 bin YTL ile de Hülya Avşar üçüncü oldu.Antalya'da bayram süresince konser veren sanatçıların elde ettikleri kazançlarla ilgili beyanları da belirlendi. Bayramın ilk gecesi Belek'teki Rixos Premium Otel'de, ikinci gece de Manavgat'taki Silence Beach Otel'de konser veren İbrahim Tatlıses, iki konserinden toplam 204 bin YTL gelir elde ettiğini bildirdi. İlk gece Kemer'deki Limak Limra Otel'de konser veren Seda Sayan, 110 bin YTL aldığını beyan ederek listenin ikinci sırasında yer aldı. Belek Limra Atlantis Otel'de ilk bayram gecesi hayranlarıyla buluşan Hülya Avşar, maliye ekiplerine 107 bin YTL kazanç bildirdi ve listede üçüncü sıraya yerleşti. Bayramda Antalya bölgesinde konser veren sanatçıların beyan ettikleri kazançları şöyle:
“Özcan Deniz 103 bin YTL, Sibel Can 100 bin YTL, Ebru Gündeş 85 bin YTL, Emel Sayın 58 bin YTL, Funda Arar 56 bin YTL, Bülent Ersoy 45 bin YTL, Emrah 28 bin YTL, Hüsnü Şenlendirici 27 bin YTL, Grup Turkuaz (Metin Yavuz) 26 bin YTL, Ferhat Göçer 18 bin YTL, Nadide Sultan Türkoğlu 17 bin YTL, Grup Rönesans (Onur Koğalioğlu) 13 bin 500 YTL, Ümit Sayın 3 bin YTL, Coşkun Sabah 2 bin 500 YTL, Popstar Jale Kök 1000 YTL ve Canan Anderson 1000 YTL.”


2093 MÜKELLEF DENETLENDİ
Bayramda 43 vergi denetmeni, 124 özel yoklama yetki belgeli memur olmak üzere 167 personel ile çalışma yapan Antalya Vergi Dairesi Başkanlığı, toplam 2 bin 93 mükellefi denetledi. Yapılan denetimlerde, toplam 20 milyon 627 bin 294 YTL tutarında hasılat tespit edildi. Ayrıca 563 ayrı mükellefin de usulsüzlük yaptığı belirlendi. Usulsüzlük yapan mükelleflere toplam 119 bin 807 YTL ceza kesildi. 187 otel üzerinde yapılan gelir kontrolünde ise 19 milyon 250 bin 790 YTL konaklama hasılatı belirlendi.
Antalya Vergi Dairesi Başkanı Mahmut Sütçü, denetimlerde 20 sanatçıdan yapılan hasılat tespitinin ise menajerlerinin aldığı da dahil 1 milyon 123 bin 532 YTL olduğunu söyledi. Denetlemelerin çok rahat geçtiğini, gerek otel yöneticileri, gerekse sanatçıların yapılan denetlemelere saygı gösterdiğini belirten Sütçü, “Sanatçılarımız çok duygusal insanlar. Onları denetlemelerimiz sırasında üzmek istemedik. Onlar da bizi çok iyi anladılar ve her türlü konuda yardımcı oldular” dedi.
Sanatçıların sesleriyle para kazanan insanlar olduğunu kaydeden Sütçü, “Ses telleri sermayesi olan insanların moral motivasyonu iyi olmalı ki, sahneye çıktığı zaman kendisini izleyen bin kişiye en iyi bayram gecesini yaşatabilsin. Bu nedenle bayram denetlemelerimizde en iyi personelim görev yaptı” diye konuştu.


Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle