GeriKelebek Başkonsolos eşinden eğitime destek sergisi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Başkonsolos eşinden eğitime destek sergisi

İstanbul Almanya Başkonsolosu Reiner Möckelmann’ın eşi ressam Gudrun Möckelmann, Adana M1 Tepe Alışveriş Merkezi’nde resim sergisi açtı.

Almanya’nın ünlü ressamları arasında sayılan Möckelmann’in resim sergisinden elde edilecek gelir, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne (ÇYDD) bağışlanacak. ÇYDD de bu gelirle kadınlara bilgisayar eğitimi verecek bilgisayar atölyeleri kuracak.

Resmi, yaşamının vazgeçilmez bir parçası olarak tanımlayan Gudrun Möckelmann, eşi İstanbul Almanya Başkonsolosu Reiner Möckelmann’ın görevi gereği geçici olarak İstanbul’da yaşıyor.

Möckelmann, Metro Cash & Carry, real,- Hipermarketler Zinciri, Praktiker Yapı Marketleri ve M1 Tepe Alışveriş Merkezi’nin desteği ile Adana M1 Tepe Alışveriş Merkezi’nde açtığı ‘Modern Natürmort ve Nü’ başlıklı sergisinde, 60’lı yıllarda New York’ta tanıştığı realist akımın izlerini yansıtıyor. Başta Viyana olmak üzere dünyanın önemli kentlerinde resim sergileri düzenleyen Gudrun Möckelmann, resimle ilişkisini şöyle tanımlıyor:

‘Bu işi profesyonelce yapmadığım için bir tür hobi olduğunu söylemek yanlış olmaz. Şu sıralar Türkiye’de bulunmamızın nedenini oluşturan ve benden beklenen sosyal uğraşlar nedeniyle resim yapıyorum. Motiflerim herhangi bir coğrafyaya bağımlı değil.’

Yorumları Göster
Yorumları Gizle