GeriKelebek Başı kadar büyük tümörle doğdu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Başı kadar büyük tümörle doğdu

Başı kadar büyük tümörle doğdu
refid:13546962 ilişkili resim dosyası

Yüzüne yapışık başı kadar büyük bir tümörle doğan bebek doktorları bile şaşırttı.


RİZE’de bir bebek yüzüne yapışık başı kadar büyük tümörle doğdu. Rize Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ameliyat edilen bebekteki tümör 4 saatlik müdahalenin ardından alındı.

Rize Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde önceki gün 3 kilo 200 gram olarak dünyaya gelen ve henüz adı konulmayan erkek bebek yüzüne yapışık başı kadar büyük tümörle doğdu. 36 haftalıkken ultrasonda tümörü olduğu anlaşılan bebek, sezaryenle doğumunun ardından Çocuk Cerrahi Uzmanı Doç.Dr Zafer Dökümcü ve Plastik Cerrahi Uzmanı Opr.Dr. Burçe Tuna tarafından ameliyata alındı. Tümör, 4 saat süren cerrahi müdahale ile çıkartıldı. Ameliyattan önce 3 kilo 200 gram olan bebek ameliyat sonrası 2 kilo 900 grama düştü.

Doç.Dr. Zafer Dökümcü, doğum öncesi sorunu değerlendirdiklerini belirterek, “Boyundaki kitlenin yüz ile yakın ilişkisinden dolayı ameliyatı Plastik Cerrahi uzmanı ile birlikte gerçekleştirdik. Boynun sol yanını kaplayan kitleyi tamamen çıkarmayı başardık. Hasta şu an sağlıklı ve günden güne daha iyiye gidiyor” dedi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle