GeriKelebek "Barış Ormanında Yarış" devam ediyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

"Barış Ormanında Yarış" devam ediyor

“Çocuk tiyatroya seyretmeye değil oynamaya gelir” ilkesiyle, ülkemiz çocuk tiyatrosu alanında kuramcı ve oyun yazarı kimlikleriyle öne çıkan Fikret Terzi’nin “Barış Ormanında Yarış” adlı oyunu, Bakırköy Belediye Tiyatrosu’nda perde açıyor. Didem Germen Aydın’ın yönettiği bu müzikli-danslı çocuk oyununun yan iletileri arasında da trafik eğitimi, yardımlaşmak, saygı, sevgi gibi evrensel erdemler var. Oyunun çatışması, tilki ve insan dünyasındaki izdüşümler üzerine kurulu.

Oyunun yazarı Fikret Terzi, bu oyunla çocuğun dünyasına daha fazla yaklaşmayı hedeflediğini belirterek, ‘Barış Ormanında Yarış’ta izleyici çocuk, özdeşleşeceği kahramanlarla geliştireceği imgelemlerle birlikte seyirci değil oyuncu konumunda.” diyor. 3 –9 yaş arasındaki çocuklar için uygun oyunda çok keyifli ve heyecanlı anlar yaşanıyor. En güzeli de; bu oyunda çocukların yarışın seçici kurul üyeliği rolüyle oyuncu olarak oyuna aktif katılmaları...

“Barış Ormanında Yarış”, her hafta sonu Yunus Emre Kültür Merkezi ve Kartaltepe Altan Erbulak Sahnesi’nde dönüşümlü olarak sahneleniyor.

Yunus Emre Kültür Merkezi: (0212) 661 38 95, Ataköy 9 Kısım


Yorumları Göster
Yorumları Gizle