GeriKelebek Barış Atay kimdir, kaç yaşında, aslen nereli?
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Barış Atay kimdir, kaç yaşında, aslen nereli?

 Barış Atay kimdir, kaç yaşında, aslen nereli?

Oyuncu Barış Atay, Muğla Dalyan'da gözaltına alındı. Türkiye’nin yakından tanıdığı Barış Atay’ın gözaltına alınması sosyal medyaya da damga vurdu, ünlü oyuncu hakkında binlerce Tweet atıldı. Peki, Barış Atay kimdir, kaç yaşında, aslen nereli?

Türk sinema, dizi ve tiyatro oyuncusu Barış Atay, 22 Eylül 1981 yılında Almanya’nın Wilhelmshaven şehrinde dünyaya geldi. Almanya doğumlu olan genç oyuncu, 1999 yılına kadar Antakya’da yaşadı. 18 yaşını doldurduktan sonra üniversite için yolu Adana’ya düşen Barış Atay, Çukurova Üniversitesi Biyoloji bölümünde okumaya başladı ancak öğreniminin son yılında tiyatroya olan düşkünlüğü ve yeteneğinden dolayı okulu bıraktı ve İstanbul’a giderek Yeditepe Üniversitesi tiyatro bölümü sınavlarını geçerek bu üniversitenin tiyatro bölümünden mezun oldu.

Hacı ve Şöhret adlı dizilerin yanı sıra Kavuk ve Zincirbozan adlı filmlerin kadrosunda yer alan Barış Atay, Arka Sıradakiler dizisinde canlandırdığı Saffet karakteriyle geniş kitlelere ismini duyurdu. 8 Mart 2013’te meslektaşı Beste Sultan Kasapoğulları ile nikah masasına oturdu. Yeditepe Üniversitesi Tiyatro bölümünü bitirdikten sonra, Kadir Has Üni. Sinema Tv bölümünde yüksek lisansını yaptı. 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle