GeriKelebek Balık Ayhan ve Grubu Aynalı Meyhane’de
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Balık Ayhan ve Grubu Aynalı Meyhane’de

Ece Bar’ın alt katındaki Aynalı Meyhane yeni sezona 11 yıl aradan sonra bir araya gelen Balık Ayhan’lar (Balık Ayhan ve Grubu) ile eğlenceli bir giriş yapıyor. Sekiz kişilik Balık Ayhan Orkestrası bu geceden itibaren sezon boyu cuma ve cumartesi geceleri Aynalı’da sahne alacak.

Hindistan’dan tüm dünyaya göç eden Romanların göç haritası üzerinden müzik yapan Balık Ayhan, etnik caz, Roman müziği ve popüler müzikleri meyhane adabı ile birleştirdiği programlarına bu gece başlıyor. Grup, geçtiğimiz pazartesi de Elma Vision kanalının özel bir gecesi için ilk kez Aynalı sahnesindeki yerini aldı. Şimdilik cuma ve cumartesi geceleri sahne alacak olan grup, Ramazan’dan sonra çarşamba ve perşembe geceleri de Aynalı Meyhane’de olacak. Sekiz kişilik orkestrada klarnet, kanun, bağlama, buzuki ve klavye gibi enstrümanlar kullanılıyor.

Aynalı Meyhane’deki şov üç bölümden oluşuyor ve saat 21.30’da başlıyor. Grup açılışı fasılla yapıyor ama bu fasıl günümüze uyarlanmış yeni bir tarz: Programın fasıl bölümünde geçmişten gelen klasik şarkılar dışında fasıl adabına göre uyarlanan günümüz popüler şarkıları da yer alıyor. Fasılın ardından programın ‘Çingeneler Zamanı’ denilen ikinci bölümü başlıyor. Romanların göç ettiği coğrafya ekseninde ilerleyen bu bölümde Hindistan, İran, Irak, Mısır, Anadolu ve Yunan müzikleri yer alıyor. İkinci bölüm Çekoslovakya, Macaristan rapsodilerinden oluşuyor, İspanya ve Portekiz müziği ile devam ediyor. Programın son bölümünde ise Balık Ayhan, kendi etnik caz eserlerini Roman müziğiyle harmanlayarak sunuyor. Aynalı Meyhane’de farklı bir anlayışla yorumlanan sadece dünya müzikleri değil. Ece Bar ve Aynalı Meyhane’de yemek ve mezeler de farklı yorumlarla sunuluyor. Aynalı, klasik mezelerin yanı sıra ismi değil tarifi olan farklı mezeleriyle de meşhur. Balık Ayhan performansı ile eğlenirken, masaları altı çeşit klasik altı çeşit de özel olmak üzere 12 meze süslüyor. Mönünün her zaman en tazesinden oluşan bir de balığı var. O gün en taze hangi balık varsa o mönüye dahil edildiği için balık çeşidi sürekli değişiyor.

Aynalı Meyhane’de üç çeşit yemek, günün balığı ve limitsiz yerli içkiden oluşan mönü kişi başı 75 YTL. Tramvay Caddesi No:104 Kuruçeşme-İstanbul. Tel: (0212) 265 96 00.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle