GeriKelebek Bakıştığım kuzuyu asla yiyemem
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  6
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bakıştığım kuzuyu asla yiyemem

Bakıştığım kuzuyu asla yiyemem
refid:21095961 ilişkili resim dosyası

Şarap ve yemek eleştirmeni Vedat Milor, iddia edildiği gibi kuzu canavarı değil. Radikal'den İpek İzci'ye konuşan Milor: 'Bu kuzuyu sana keseceğiz' deseler, kesilmesin diye satın alırım.' dedi.

 İşte o röportajın o bölümü:

Peki siz patileri daha pembe pembe kuzuların korku rüyası mısınız?
Bence en büyük korkuları İspanyollardır çünkü onlar üç haftalık kuzu yerler. Kültürler çok farklı tabii, İslam kültürünün önyargıları var. Ama onlara “Kuzuların korkulu rüyası mısınız?” diye sormak, onların bize “Enginarların korkulu rüyası mısınız?” demesi gibi bir şey. Adam şaşırır kalır yani. Ama şunu unutmayın Türkiye ’de et yok, kuzu var; keçi var ki az yeniyor. Hiç av etimiz yok, domuz da yemiyoruz.

Danayı da pek muhatap almıyorsunuz anladığım kadarıyla.
Dana inanılmaz hormonlu. Hepsinde büyüme hormonu var ve boğa spermi veriliyor. Küspeyle besleniyorlar ve tüm bu etler amonyakla yıkanıyor. İnsanların sağlıklı sandıkları bu etler aslında çok zararlı. Özellikle tavuk korkunç. Balıklara gelince, yetiştirme balıklar iyi değil. Gerçek deniz levreği de yok artık Türkiye ’de. Geriye en iyi kuzu kalıyor.

Kuzu dostlarından tepki geliyor mu size? “Üç haftalık kuzunun gözlerinin içine baktınız mı Vedat Bey?” diyorlar mı?
Bakmadım, önüme pişmiş geliyor. Ama bakarsam asla ve asla yiyemem. Gösterseler, “Bak bu kuzuyu keseceğiz sana” deseler, kuzuyu satın alırım kesilmesin diye. Ona kalbim elvermez.

 

 

       

 

 

 

 

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle