GeriKelebek Bakımlı erkekler daha şanslı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bakımlı erkekler daha şanslı

Bakımlı erkekler daha şanslı
refid:12977935 ilişkili resim dosyası

Yapılan araştırmalar bakımlı olan, erkeklerin toplumsal yaşamın her alanında kendilerini daha iyi ifade ettiklerini ortaya çıkarıyor.

Herkes fiziksel olarak çekici olmak, beğenilmek ve saygı görmek istiyor. Fiziksel çekicilik sadece kadınlar için değil, erkekler açısından da her geçen gün daha çok önem kazanıyor. Yapılan bir araştırmaya göre, vücudunu ya da bedeninin bir yerini beğenmeyen ve bu nedenle çözüm arayanların yüzde  80,6’sını kadınlar oluştururken;  erkeklerde bu oran yüzde 68,5’a ulaşmış durumda.

Evlilik ve çift terapisti, Uzman Psikolog Özgür Aktan, fiziksel görünümün günümüzde giderek daha çok önem kazandığını belirtirken bu durumun özellikle erkeklerin hayatına nasıl yansıdığı da şu şekilde ifade ediyor:

 “Erkekler açısından bedensel memnuniyetsizlikler saç ve vücut yapısı ile ilgiliyken  kadınlar daha çok cilt ve ve kilo konularında yoğunlaşıyor. Yaşam tarzları ve tüketim  alışkanlıklarına bağlı olarak erkeklerde saç bakımına özen gösterme ve spor;  kadınlarda ise giyim ve makyaja düşkünlük şeklinde davranış değişiklikleri gözleniyor

Philips ve arkadaşlarının yaptıkları bir çalışmada; katılımcılar, bedenlerinde en çok  dikkat ettikleri ve kendilerini rahatsız eden bölgeleri cilt(yüzde 80), saç(yüzde 58), burun(yüzde 39),  karın(yüzde 32), diş(yüzde 30) ve kilo(yüzde 29) olarak belirtiyorlar. Bu konular eş ve arkadaş  seçiminde de önem kazanıyor. Eş seçiminde ya da ilişkilerde çiftler kendilerinde ve  eşlerinde en çok dikkat ettikleri yerlerin cilt, saç ve vücuttaki tüyler, karın ve dişler  olduğunu belirtiyorlar. Özellikle bu bölgelerde bakımlı ve estetik görünüme sahip  kişilerin diğerlerine göre daha avantajlı olduğu gözleniyor. Bakımlı erkekler ve kadınların toplumsal ve mesleki işlevselliklerinin daha yüksek olduğu, ilişkilerde daha olumlu izlenimler bıraktıkları da yaşanan bir gerçek olarak ortaya çıkıyor.

Bu anlamda saç bakımı ve görünüş erkekler için çok büyük önem kazanıyor. Hem  özgüvenleri hem de çevre ile olan ilişkileri açısından saçlarına bakım yapması ve  koruyucu önlemler almaları giderek kaçınılmaz oluyor. Zaten iş ve sosyal hayatta  genel gidişata bakıldığında da artık bu durum kolaylıkla gözleniyor. Önceden erkekler  hemen hemen herkese uygulanan benzeri tip saç kesimi yaptırmaktayken, bugün sadece saç kesimi değil, saç bakımının da yapıldığı erkek kuaförlerine gitmeyi tercih ediyorlar.  Hatta kendi cilt ve saç yapılarına uygun ürünler kullanılmasını talep ediyorlar.

DAHA MUTLULAR

Hiç şüphesiz ki bakımlı olan, kendine özen gösteren erkekler toplumsal yaşamın  hemen her alanında kendilerini daha iyi ifade ediyorlar, daha nitelikli diyaloglar  yaşıyorlar ve daha mutlu oluyorlar. Erkeğin bakımlı olması onun iş görüşmelerinden iş hayatına, sosyal yaşamdan özel  hayata kadar her alanda rakiplerinden bir adım önde olmalarını sağlıyor.

Gerek kadınlar gerek erkekler, dış görünümleri ile ilgili değişikliklere cilt ve saç bakımı ile başlıyorlar. Kadınlar bu konuda daha bilinçli. Erkekler ise hem erkek kozmetik sektörünün yeni gelişmeye başlaması hem de bu ürünler hakkında az bilgi sahibi olmaları nedeniyle bakımlı olmanın daha zor bir süreç olduğunu düşünüyorlar.

B’IOTA Laboratuvarları tarafından “Bakımlı Erkeğin Tercihi” sloganıyla satışa sunulan BIOMEEN Saç ve Cilt Bakım Serisi, erkek cildi ve saçı üzerine yapılan araştırmalar ile geliştirilen dermo-kozmetik ürün yelpazesi, erkeklerin tüm bakım ihtiyaçlarını karşılarken kullanım kolaylığı ile de dikkat çekiyor

 


 

 

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle