GeriKelebek Babası ben miyim testinde patlama
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  10
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Babası ben miyim testinde patlama

Babası ben miyim testinde patlama

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Adli Tıp Ana Bilim Dalı’na özel "babalık testi" yaptırmak amacıyla başvuranların sayısında patlama yaşanıyor. 1100 YTL’ye yapılan testin sonuçları 2 gün içinde "gizli" olarak teslim ediliyor.

ÇOCUĞUNUN gerçek babası olup olmadığından şüphe duyan babaların yanında, babasının "öz" olup olmadığını merak edenler, kardeşleri öz mü üvey mi diye kuşkulananlar, çareyi DNA testinde arıyor. 1100 YTL’ye yapılan babalık testinin sonucu ise 2 gün içinde "gizli" olarak teslim ediliyor.

Bölümde görev yapan Biyolog Cüneyt Elma, "Babalık testi yaptırmak için başvuranların sayısı bazı aylar 50’ye çıkıyor. Aylık ortalama ise 30-40’ı buluyor. Eskiden bu rakam 5-10’u geçmiyordu" dedi. Babalık tespiti için DNA testi yaptıklarını anlatan Elma, "Kepek, saç, kan, ter gibi şeylerin uygun şekilde alınması halinde babalık testi yapabiliyoruz" diye konuştu.

Mahkeme yoluyla gelen babalık testi isteklerinin de azımsanmayacak kadar çok olduğunu kaydeden Elma, "Mahkeme kararıyla da çok sayıda başvuru oluyor. Sadece babalık testi yapmıyoruz. Aynı zamanda kardeşlik testi de yapıyoruz" dedi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle