GeriKelebek Baba Zula, İstanbul Live'da
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Baba Zula, İstanbul Live'da

Baba Zula, İstanbul Live'da
refid:19585042 ilişkili resim dosyası

Istanbul Live sahnesinin 13 Ocak 2012, Cuma akşamı konuğu; dans ve teatral öğelerle müziklerini ve düşüncelerini görsel olarak destekledikleri takdire şayan sahne performansı ile BaBa ZuLa ekibi olacak. Geniş bir hayran kitlesine sahip rock sanatçısı Ogün Sanlısoy ise, 14 Ocak 2012, Cumartesi akşamı Istanbul Live’da sevenleriyle buluşacak.

Belli bir müzik türü içine dahil edilemeyen benzersiz grup BaBa ZuLa; 1996 yılında Derviş Zaim’in “Tabutta Rövaşata” adlı filmine müzik yapmak üzere kuruldu. Geleneksel halk müziğinden beslenen ve müzikal köklerinden aldıklarını, çağdaş müzikle birleştiren BaBa ZuLa; bunu yaparken kolaya kaçmadıklarından, ortaya, özgün ve taklit edilemez işler çıkartıyorlar. Grup, bu özgünlük sayesinde dünyanın her yerinde ilgiyle dinlendiğinden, günümüzde Japonya’dan Kanada’ya kadar birçok ülkeye giderek bir bakıma Türkiye’nin “müzik elçisi” görevini üstleniyor. Muhteşem sahne performanslarıyla da çok konuşulan BaBa ZuLa; müziklerini, düşüncelerini, dansın yanı sıra teatral öğelerle de görsel olarak desteklerken seyirciyle tek vücut oluyor ve adeta Şamanik bir ayin sunuyorlar.

/images/100/0x0/55ea42c5f018fbb8f8749248

2011’de 4. solo albümü “Ben”i yayınlayan Ogün Sanlısoy, ilk kez akustik gitarıyla 1989 yılında sahneye çıktı. 1992’de katıldığı Pentagram’dan1996 yılında ayrılan Sanlısoy; 3 yıl sonra, ilk solo albümü “Korkma”yı çıkardı. 2004  yılında yayınlanan ikinci solo albümü “O Gün" ile birlikte Atina’da yapılan olimpiyatlar kapsamında bir konser veren sanatçı, 2006 yılında ise “Üç” isimli 3. albümünü çıkardı. Son albümü “Ben”in prodüktörlüğünü Volkan Başaran yaparken albümde Sanlısoy’a, Aytek Akçakaya (gitar), Sertan Coşkun (basgitar) ve Sertan Soğukpınar (davul) eşlik etti. 13 parçandan oluşan albümde yer alan 12 tanesinin söz ve müziği Ogün Sanlısoy’a ait.

Deep Purple, Jethro Tull, Macy Gray, Slayer, Spyro Gyra, Nancy Sinatra, Gloria Gaynor, Page&Plant (Led Zeppelin), Ben Harper&the Innocent Criminals gibi dünyaca ünlü yüzlerce sanatçıyı ülkemize getiren, 1995’ten bu yana Uluslararası Eskişehir Festivali’nin organizasyonunu üstlenen Major Müzik Organizasyon – Eyüp İblağ’ın program yönetimini devraldığı Istanbul Live; yeni sezonda sadece iyi müzik yapan isimlere yer verme politikasıyla yola çıktı.

İstiklal Caddesi Ağa Camii’nin sokağında bulunan Istanbul Live’da gerçekleşen konserlerin kapı açılış saati 21:00.

Ne kadar:

Babazula: 28,50 TL
Ogün Sanlısoy: 28,50 TL


Yorumları Göster
Yorumları Gizle