GeriKelebek Baba bizi tanımanı çok isterdik
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Baba bizi tanımanı çok isterdik

Baba bizi tanımanı çok isterdik
refid:15216687 ilişkili resim dosyası

Şarkıcı Alex, Hayko’nun ilk eşinden, TV 8 Haber Spikeri Aslı ise ikinci eşinden çocuğu. Alex babasıyla arasıra görüşse de Aslı dokuz yaşından beri babasından uzak. Hatta 18 yaşında soyadını değiştirdi. Ama babalarından uzak olsalar da iki kardeş hep birlikteler. O kadar ki Alex’in geçen hafta çıkan İz albümündeki bir parçayı düet halinde söylüyorlar

En baştan başlayalım. Birbirinizle her zaman görüştünüz mü?
ASLI: Annemle babam boşandıklarında daha iki yaşındaydım. Ayrılmalarına o kadar üzüldüm ki sırf bu yüzden bir süre aynı evde yaşamaya devam ettiler. O süreçte abim de haftasonları babamla vakit geçirmek için bize kalmaya geliyordu. Ama ikimiz de daha çok ufaktık. Sonra, ben de babamı sadece haftasonları görmeye başladım.
ALEX: Babam Aslı’nın annesiyle ayrılmasaydı farklı olabilirdik. Ama ikimizin annesinden de boşanması bizi yakınlaştırdı. Zaten bir süre sonra abi kardeş değil, arkadaş olduk.

Boşanmalar hanginiz için daha sancılıydı?
ASLI: Biliyorsunuz kız çocukları babaya daha düşkün... Bu yüzden benim için daha zordu. Bu zor zamanlar ağabeyimle olan ilişkimi de etkiledi. Alex benim hem arkadaşım hem babam oldu.

Babanızın üçüncü eşinden kardeşiniz var mı?
ASLI: Hayır yok.

Babanızla şimdi ilişkileriniz nasıl?
ALEX: Ben görüşüyorum. Aslı, dokuz yaşına kadar görüşmeye devam etti.

Dokuz yaşından sonra?
ASLI: Babam beni çok ihmal etti. Herhalde yoğundu ve kendine göre sebepleri vardı. Sonrasında da olmadı. Ben de dokuz yaşından sonra üvey babamla büyüdüm. O bana çok emek verdi. 18 yaşımda soyadımı değiştirmeye karar verdim. Yıllardır hiç görüşmüyoruz.

İpleri koparan bu olay mı oldu?
ASLI: Üvey babamın soyadı olan Mavitan’ı aldım. Ardından öz babam bana küstü ve bugünlere geldik. Keşke öyle bir psikoloji yaşamasaydım... Keşke soyadımı değiştirmek zorunda kalmasaydım...

Üvey babanıza mı artık baba diyorsunuz?
ASLI: Evet. Ona baba diyorum.
ALEX: Ben babamın kızıyla hiç konuşmamasına saygı duyuyorum ama onaylamıyorum. Biz yanlışları doğruları ailemizden öğreniyoruz. Kendi isteğimizle doğmuyoruz. Ve yaşanan olayların ortasında kalıyoruz.

Peki babanız bu röportajdan sonra sizi ararsa barışır mısınız?
ASLI: Tabii barışırım. Ben bu şekilde yaşadığım için zaten mutsuzum. Bu kadar kopuk olmamız bana çok dokunuyor.

ANNEM ÖLDÜĞÜNDEN BERİ BANA ASLI’NIN ANNESİ OĞLUM DİYOR

Siz kardeşinizle babanızı barıştırmaya çalışıyor musunuz?

ALEX: Bu tarz bir şeyin içine girince arada kalıyor ve yıpranıyorum. Ama keşke bütün bu küskünlük bitse. Babam her zaman “Kardeşinle görüşmüyorum ama elini kardeşinin üstünde tut” der.

Kendisi neden bunu yapmıyor?
ALEX: Başka etkenlerden dolayı bunu yapamıyor. Sonuçta babamın başka bir eşi var. Devreye o giriyor. O biraz dominant bir teyze. Güçlü bir karakter. Evladı da yok. Ben bir şekilde anlaşıyorum. Babam bana hep “Bu kadınla beraberim ve kadınımla mutluyum” der. Ben de olayları olduğu gibi kabullendim.

Peki birbirinizin anneleriyle ilişkiniz nasıl?
ALEX: Sonuçta Aslı’nın annesi babamın ikinci eşi. Ve benim annemle babamın ayrılmasında Aslı’nın annesinin etkisi var. Ama bizim hayatımız ironi dolu. Ben öz annemi iki yıl önce kaybettim. Ve Aslı’nın annesi şimdi bana “oğlum” diyor. Gençliklerinde yaşandıkları hataları benimle paylaştı.

Şimdi nasıl bir hayatınız var?
ALEX: Karmaşık bir hayatımız var. Anneler ve babalar çok (Gülüyor).

Hayko şimdi karşınızda olsa ona ne derdiniz?
ASLI: Beni hiç tanımıyor.
ALEX: Baba bana sonuna kadar güven. Beni tanımanı ve beni tanımak için özveride bulunmanı isterdim...

Babanız sert bir adam mı?
ALEX: Sert bir duruşu var ama kalbi yumuşacıktır. İlginç bir adam. Sahnede çok başarılı ama herkes hayatın her alanında başarılı olamıyor...

Aslı’yla birlikte söylediğiniz şarkıyı dinledi mi?
ALEX: Arabaya bindi. CD’yi koydum. “Kim o kız” dedi. “Senin kızın” dedim. “Vay be” dedi. Bir anda gururlandı. Aslında iyi bir adam.

Hayatınızın hangi aşamasında babam keşke yanımda olsaydı dediniz?
ALEX: Yaşadığım özel şeylerde yanımda olmalıydı. Baba özlemi çekerek büyüdük.
ASLI: Ben çok kopuktum. Hafızamda çok eğlenceli bir adam olarak kaldı. Keşke o zamanlarda yaşadıklarımı yaşasam. Üvey babamın hakkını ödeyemem ama öz babanın yerini tutamıyor.

BABAMI KAZIYIP ANNEMİN DÖVMESİNİ YAPTIRACAĞIM

Ben bir aşk çocuğuyum. Evlendiklerinde annem 19, babam 23 yaşındaymış. Babamın yapması ve yapmaması gerekenleri büyüdükçe kavradım. Ama annem beni babama hiç düşman yapmadı. Bir daha da evlenmedi. 20 senelik bir beraberlik yaşadı. Onu iki sene önce annemi kaybettim. Annemin babamla düğünlerindeki fotoğraflarından birini koluma dövme yaptıracağım. Ama babamı sildirip sadece annemin gelinlikli halini. Anneler babalar farklı farklı insanlarla beraberlik yaşayınca olan evlatlara oluyor.

FB’Lİ ALEX GELDİ DE İSMİME ALIŞTILAR

Alex artık soyadı Tataryan’ı da kullanmaya karar verdi. Bunun nedenini şöyle anlatıyor: “Askere gittiğimde ismim dolayı bana uzaylı gibi bakmışlardı. Allahtan Fenerbahçeli Alex geldi de bu ismi sahiplendiler. Beni adımdan dolayı Rum sanıyorlar ama değilim. Ben Ermeni asıllı bir Türk’üm. 18 ay askerlik yaptım. Yedi göbek İstanbul’luyum.

ERKEN MASTÜRBASYON YAPMIŞTIM

Alex ve Aslı aslında doğdukları anda sahnede şarkı söyleyen bir baba gördüler. Öyle ki Alex ilk sahne deneyimini bir yaşında babasının kucağında yaşadı. Dört yaşında baterinin başına geçti. Daha o yıllarda da müzisyen olmayı kafasına koydu. Pera Güzel Sanatlar’da eğitim almaya başladı. 1995’de artık kendi sahnesini yapıyordu. Etiler’de haftanın yedi günü çalışıyordu. Kendi şarkılarını biriktirdikten sonra 2005’te ilk albümü ‘Çok Zor’u çıkardı. İki yıl sonra ‘Alextronika’ isminde ikinci albümü geldi. Yaptığı elektronik müzik o dönem oldukça sert bulundu. Zaten Alex de “Benim için erken bir mastürbasyondu” diyor. Şimdi içinde pek çok tarzı barındıran yeni albümünde 10 yeni şarkı var. “İçinden aşk geçen tüm kalplere iz olsun” istedim diyor. Alex bu hafta çıkan yeni albümünün adı ‘İz’. ‘Bak Sevgili’ isimli parçada da kardeşi Aslı ile düet yapıyorlar.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle