GeriKelebek Avare
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Avare

SEYAHATTE NE OKUYALIM

EYŞAN ÖZHİM BU KİTABI ÖNERİYOR

Ayşe Kulin

Bir Varmış Bir Yokmuş

Everest Yayınları


Eski manken ve marka yöneticisi Eyşan Özhim, yazın denize kıyısı olan yerleri, kışın tarihi mekanları görmeyi tercih ediyor. Yurtiçinde Antalya, Kaş, Marmaris ve Bodrum, yaz için favorileri. Kazdağları’nın havası, yeşili ve sakinliğine bayılıyor. Çanakkale’deki tarihi yerleri çok gizemli buluyor. Safranbolu’nun evlerini çok beğeniyor. Karadeniz’i havası ve mutfağı nedeniyle tercih ediyor. Yurtdışındaki favorileri ise sanat etkinlikleri ve yemekleri nedeniyle İtalya, kozmopolitliği ve hızı nedeniyle New York, denizi ve uygun fiyatları nedeniyle Yunan Adaları... İlk bulduğu fırsatta Güney Amerika’ya gitmek istiyor. Özhim Avare okuyucularına Ayşe Kulin’in "Bir Varmış Bir Yokmuş" adlı kitabını öneriyor.

NE DİNLEYELİM

GÖKSEL KORTAY BU ALBÜMÜ ÖNERİYOR

Serdar Ortaç

Mesafe

Emre Plak


Tiyatro sanatçısı Göksel Kortay, Türkiye’ye hayran. Yurtiçinde Göçek’i dünyanın cenneti olarak görüyor, denizini ipek gibi buluyor. Antalya’nın özellikle tarihi mekanlarını, uzun süren yaz mevsimini ve manzaralarını beğeniyor. Bodrum’a uzun yıllardır gidiyor ve çok samimi buluyor. Ürgüp’ü eşsiz bir yer olarak tanımlıyor. Antakya’nın müzeleri ve mozaikleri ilgisini çekiyor. Fırsat bulduğunda Nemrut Dağı’nı görmek istiyor. Yurtdışında ise Londra, sanat aktiviteleri ve sosyal yaşamından dolayı vazgeçemediği yerlerden. Kortay Roma’nın tarihini ve kültürel zenginliğini sevdiğini söylüyor. Viyana’yı da sakinliği yüzünden tercih ediyor. New York’u kendine özgü buluyor. Kortay’ın Avare okuyucularına önerisi Serdar Ortaç’ın "Mesafe" adlı albümü.

AVARE’NİN ÖNERİSİ

Bakırköy Guide 2006

Perajans Yayınları


Perajans tarafından her yıl tematik olarak hazırlanan ilçe rehberlerine bir yenisi daha eklendi. İçerik zenginliğiyle benzerlerinden ayrılan ve bu yıl ilk defa yayımlanan "Bakırköy Guide 2006", Türkçe ve İngilizce olarak hazırlandı. İstanbul’un en önemli turizm ve ticaret merkezlerinden biri olan Bakırköy’ü ve seçkin işletmelerini içeren guide’ın içinde Bakırköy’ün geçmişinden alışveriş merkezlerine, sağlık kuruluşlarından tarihi mekanlara kadar pek çok bilgi mevcut. 20 bin adet basılan ve ücretsiz dağıtılan "Bakırköy Guide 2006"nın bir kısmı Atatürk Havaalanı iç ve dış hatlardaki turistik işletmelerde, otel lobilerinde, turizm şirketlerinde, alışveriş merkezlerinde ve D&R, Remzi, İnkılap gibi büyük kitabevlerinde bulunabilir.

DOĞAN HIZLAN ÖNERİYOR

AVARE'NİN ŞİİRİ

Tabanca

Sigara içenlere ateş etmeyiniz

Evli bir kadınla rakı içerken

Rozet gibi göğsüne takmış cesaretini

Ben Mitridat’tan söz ettim siz etmeyiniz

Eski bir Osmanlı paşası gibi

Feodaliteyi süpüren bıyıklarıyla

İstanbul İstanbul uzakta

İstanbul’a ateş etmeyiniz

Tutalım yanılıp ateş ettiniz

Şeker Ahmet Paşa’nın resimlerini

Eski hececilerin şiirlerini bir de

Ben çok seviyorum siz de seviniz

Cemal Süreya

Yorumları Göster
Yorumları Gizle