GeriKelebek Avare
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Avare

DOĞAN HIZLAN ÖNERİYOR

AVARE'NİN ŞİİRİ

Şimdi neredeyse

Böyle değildi bu kentte

sokaklar, şarkılar ve insanlar.

Yürüyüp giderdik birlikte

bir heyecanı paylaşarak.

Bir gergefe girip çıkan

iğneler gibi ayaklarımız

işlerdi yürüdüğümüz yollara

coşkulu saatlerin nakışını.

Alınlarımızda biriken güneş

şimdi neredeyse soğuyacak.

Kemal Özer

AVARE’NİN ÖNERİSİ

Siempre Havana

Aslı Pelit

MB Yayınevi


Havana, evlerden ve sokaklardan yükselen salsa ve rumba ritimleri, gürültücü ve arkadaş canlısı halkı, eski arabaları, neredeyse hiç kaybolmayan güneşi ve nemli okyanus havasıyla yüzyıllardır gezginleri etkilemiş. Bu kitap dünü ve bugünüyle Havana’nın ruhunu, tadını, kokusunu, insanlarını ve yapıtlarını anlatıyor. Aslı Pelit kulağına müzik gibi gelen komşularının hiç bitmeyen domino partisinden, Eusebio Leal’in restore ettiği Eski Havana’dan, Sovyetler Birliği’nin etkisinden, Los Van Van’ın ritimlerinden bahsederek, sizleri, evi olarak kabul ettiği bu mini metropolle tanıştırıyor. Bu kitapla veya kitabı takip eden ziyaretinizle, Küba’nın ve Havana’nın büyüsüne kapılabilirsiniz.

SEYAHATTE NE DİNLEYELİM

AYŞEGÜL ALDİNÇ BU ALBÜMÜ ÖNERİYOR

Bir Şarkı Tut Benim İçin

Nazan Öncel

Seyhan Müzik


Müzisyen Ayşegül Aldinç seyahat etmeyi çok seviyor. Yurtiçi gezilerinde, orada yaşayan arkadaşları fazla olduğu için Ankara’yı tercih ediyor. Doğuda görmediği ve gizli kalmış yerlere gitmek istiyor. Yurtdışındaki tercihleri ise Hindistan, Nepal, Çin ve Peru. Bu ülkelerin mistikliği ve güzelliklerini koruması onu cezbediyor. Konforlu yolculuk yapmaktan hoşlanıyor. Bu yüzden uçağı tercih ediyor. Aldinç’in Avare okuyucularına önerisi Nazan Öncel’in Bir Şarkı Tut Benim İçin adlı albümü.

NE OKUYALIM

ALİ POYRAZOĞLU BU KİTABI ÖNERİYOR

Çanakkale Rüzgarı

Solmaz Kamuran

GOA Yayınları


Usta tiyatrocu Ali Poyrazoğlu seyahat etmeyi çok seviyor. Özellikle yurtiçinde görmediği yer hemen hemen kalmamış. Ömrü işinden dolayı otellerde geçiyor. Yurtiçinde tatil için Ayvalık-Antalya şeridini tercih ediyor. Akdenizli ve yengeç burcu olduğu için güneşinden dolayı buralar onu çekiyor. Yurtdışı gezilerinde ise Prag, korunmuş güzellikleri, güleryüzlü insanları ve kültür şehri olmasıyla ilk tercihi. Paris ve New York, daha önce oturduğu, anıları ve arkadaşları olduğu için sürekli gittiği yerlerden ikisi. Poyrazoğlu Avare okuyucularına Solmaz Kamuran’ın Çanakkale Rüzgarı kitabını okumalarını öneriyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle