GeriKelebek Avare
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Avare

DOĞAN HIZLAN ÖNERİYOR

AVARE'NİN ŞİİRİ

BENİM YÁRİM

Benim yárim iki dirhem bir çekirdek

Hoppa mı hoppa

Rakı içer

Kadeh kırar

Benim yárim sırasında benden hovarda

Kavuniçi mendil

Markalı çanta

Benim yárim çıtkırıldım

Benim yárim alafranga

Oktay RİFAT

NE DİNLEYELİM

DEFNE JOY BU ALBÜMÜ ÖNERİYOR

Dear HeatherLeonard Cohen

SONY


Oyuncu-sunucu Defne Joy, sıcak yerlere gitmekten hoşlanıyor. Dünyanın her tarafını görmek istediğini belirten Joy, yurtdışında görülmesi gereken yerler arasında Küba’yı öneriyor. Defne Joy ‘Yeryüzünde her yer farklı, o yüzden her yer görülmeye değer’ diyor. Seyahatlerinde müzik dinlemeyi çok seven Joy, Sezen Aksu albümlerini yanından ayırmıyor. Bunun dışında popüler müzikler de dinleyen Joy, Avare okuyucularına Leonard Cohen’in Dear Heather adlı albümünü öneriyor.

SEYAHATTE NE OKUYALIM

ERDAL ÖZYAĞCILAR BU KİTABI ÖNERİYOR

Yaratma CesaretiRollo MayMetis Yayınları

Tiyatro sanatçısı Erdal Özyağcılar, işlerinden dolayı fazla seyahat edemiyor. Özyağcılar’ın yurtdışı tercihi Londra. Londra’nın tiyatroları ve hiç değişmeyen mimarisi onu en çok çeken özelliklerinden. Kara yolculuklarını fazla sevmeyen Özyağcılar, uçağı tercih ediyor. Türkiye’de Antalya, Marmaris, Mardin ve Gaziantep onun en sevdiği yerler arasında yer alıyor. Seyahatlerinde hikaye kitaplarını tercih eden Erdal Özyağcılar, Avare okuyucularına Rollo May’in Yaratma Cesareti adlı kitabını öneriyor.

AVARE’NİN ÖNERİSİ

Gezgin Ve Gölgesi İnsanca Pek İnsanca 2

Friedrich Nietzsche
/ İthaki yayınları

Friedrich Nietzsche serisinin sekizinci kitabını, Mustafa Tüzel çevirdi. Alman filozof Friedrich Nietzsche’nin, Avrupa uluslarının sanat, bilim, dil, düşünce, tarih ve ruhsal gerçekliği üzerine 350 başlık altında topladığı değerlendirme ve aforizmalarını bu kitapta bulabilirsiniz. Kitap toplam 213 sayfadan oluşuyor. Gezgin ve Gölgesi, İnsanca-Pek İnsanca 2 Üzerine, Coli-Montinari Eleştirel Toplu Basım Notları, kitapta yer alan bölümlerden. Ünlü Alman düşünür Nitzsche’nin fikirlerine ilgi duyuyorsanız, serinin bu kitabını kaçırmayın.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle