GeriKelebek Avare
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Avare

Avare'nin şiiri

Doğan Hızlan seçti


MUTLULUĞUN GÖZLERİ
III

Sevmek seni
bir yücede bir çırılçıplak bakışta
yokluğunu yok etmek bilmek işte
sevmek seni
Odalar ve zamanlar seninle dolu
kollarım avuçlarımın içi sensiz
gel büyüsün canımda sıcaklığın sonsuz
bu işte iki yürek arasındaki
Seni beklemelerle yarattım kapılarda
utangaç ellerin susuz dudakların ve yeşil
durur gülüşün içimdeki saksılarda

Suat Taşer


Avare’nin Önerisi

Ölü Ruhlar Ormanı
Jean Christophe Grange
Doğan Kitap

Her kitabıyla çok satanlar listelerine giren Grange’nin yeni romanı, genç ve yalnız bir kadın olan Yargıç Jeanne Korowa’nın tesadüfen şahit olduğu bir psikiyatri seansıyla başlıyor. Şans eseri şahit olduğu seansta, Paris’te işlenen tüyler ürpertici seri cinayetlerin de failini keşfeden Korowa, elinde hiçbir kanıt olmadan katilin peşine tek başına düşer. Guatemala, Nikaragua ve Arjantin’de soluk soluğa, kanlı bir takibin anlatıldığı roman, son zamanların çok satanlarından olmaya şimdiden aday.

SEYAHATTE NE DİNLEYELİM
ECE DORSAY BU ALBÜMÜ ÖNERİYOR

Morrissey
You Are The Quarry
Attack Records

Kırmızı Karanlık isimli son albümü yeni yayımlanan Ece Dorsay, uzun süredir iş yoğunluğu nedeniyle yeterince seyahat edememekten şikayetçi. Türkiye’nin güney sahillerine kendini fazlasıyla bağlı hissediyor. Bodrum en sevdiği tatil mekanlarından. Büyükada’yı da eski yapıları ve İstanbul merkezine yakın olması sebebiyle kaçış yeri olarak görüyor. Gitmek istediği yerlerin arasına Rize’yi doğal güzellikleri sebebiyle, Akdeniz sahillerini ise mağaraları nedeniyle alıyor. İzmir’i de çok sevdiğini ekliyor. Yurtdışında Londra’yı müzik ve kültürel zenginliği dolayısıyla tercih ediyor. Görmek istediği yerlerin içinde İzlanda, Kanada, Norveç ve İspanya var. Genç sanatçı tatilde dinlenmesi için Morrissey’in en sevdiği “You Are The Quarry” albümünü öneriyor.

SEYAHATTE NE OKUYALIM
CEM MANSUR BU KİTABI ÖNERİYOR

Körlük
Jose Saramago
Can Yayınları

Orkestra şefi Cem Mansur, müzikal çalışmaları nedeniyle dünyayı geziyor. Yurtiçinde, en sevdiği yer yaz aylarını geçirdiği Burgaz Adası. Kültürel dokusu, doğal güzellikleri nedeniyle Kuzey Ege’de Behramkale, Akdeniz’de ise Çıralı’ya sık sık gitmekten zevk alıyor. Konser için gittiği halde, zamansızlıktan uğrayamadığı Sümela Manastırı’nı ilk fırsatta görmek istiyor. Yurtdışında ise doğası, kültürü, müzik geleneği nedeniyle ilk tercihi İtalya. Özellikle Toskana bölgesine defalarca gitmekten zevk aldığını söylüyor. İlk fırsatta Arjantin ve Brezilya başta olmak üzere Güney Amerika ülkelerini keşfetmek istiyor. Cem Mansur, Hürriyet Seyahat okurlarına Jose Saramogo’nun “Körlük” adlı romanını öneriyor.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle