GeriKelebek Asıl İstanbul kurtlar vadisi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Asıl İstanbul kurtlar vadisi

‘Kurtlar Vadisi’ dizisindeki ‘Baron’un kızı Safiye’ rolüyle oyunculuğunu ispatlayan Begüm Kütük, dizisini savundu: ‘Asıl kurtlar vadisinin İstanbul olduğunu gördüm. Bizim dizimiz neticede bir film projesi!’

İzmirli güzellerin istilası her yerde olduğu gibi televizyon dizilerinde de sürüyor. Mankenleri kıskandıracak endamıyla dikkat çeken Begüm Kütük, 27 Ağustos 1980 İzmir doğumlu. Profesyonel voleybolcu, bunun yanı sıra çocukluğunda 15 yıl halk oyunları oynamış. ‘Kurtlar Vadisi’ dizisindeki ‘Baron’un kızı Safiye rolünü canlandıran Kütük, ‘Kendimi ünlü hissetmiyorum’ diyor.

- Nasıl İstanbullu oldunuz?

Ben İstanbul’a gelince çok kozmopolit bir ortamla karşılaştım. Asıl o zaman gerçek kurtlar vadisinin içine düştüğümü gördüm. Benim oyuncu olup dizilerde rol alacağıma yönelik hiç hayallerim yoktu doğrusu! Ama sonradan gördüm ki kazın ayağı başka! Bazı şeylerin parayla yapılabileceğini gördüm. Ve o zaman araç olarak para kazanmam gerektiğine karar verdim. En azından hiç kimseye muhtaç olmamak, kendi ayaklarımın üzerinde durabilmek için.

- Oyunculuk yolculuğunuz nasıl başladı?

Ben İzmir’de doğdum büyüdüm. Okul yüzünden uzun süre de yurt dışında yaşadım. İstanbul’a beş sene önce taşındım. Oyunculukla ilgili olarak tiyatro eğitimi almadım. Ama 15 sene halk oyunları oynadım, resim dersleri aldım, dans ettim, kısacası bir şekilde aynı yolun diğer tarafındaydım.

- Sizi televizyon izleyicisine tanıtan ‘Kurtlar Vadisi’ dizisi oldu.

Aslında benim televizyon oyunculuğum daha önce başladı. Show TV için çekilen ‘Melek’ dizisinde başrolde oynadım. Daha sonra Kerem Alışık ile birlikte rol aldığımız ‘Ağa’ televizyon izleyicisi ile tanıştığım çalışmalardandı... Ben ‘Kurtlar Vadisi’ne üçüncü yılında katıldım. Kişiliğim ve tipim senaristlerin düşündükleri karaktere uygun olduğu için teklif geldi, hemen kabul ettim. Çok şükür, çok da iyi gidiyor.

- Peki ‘Kurtlar Vadisi’nde oynadığınız Baron’un yurt dışında okumuş kızı Safiye karakteri sizin kişiliğinizle uyuşuyor mu?

Aslında çok fazla değil. Çünkü o yurt dışında yıllarca ailesinden uzakta yaşamanın verdiği yalnızlıkla, sanki bazı değerlerini unutmuş veya yitirmiş. Çok fazla kendi kurallarına göre görüyor hayatı. Kendisini hep yalnız hissediyor ve sanki kendisine yeni bir dünya kurmaya çalışıyor.

- Adettendir, biz de soralım, sizin oyunculukta belli kurallarınız var mı?

Türkiye’de bazı örf adetlerimiz var ve maalesef hep onların gölgesinde yaşıyoruz ya da yaşamak zorundayız. Yani belli çizgiler dışında olmanız pek mümkün değil. Aslında ben mesleğim adına konuşacak olursam, buna çok karşıyım. Ben içinde bulunduğum oyunculuk mesleğim çerçevesinde bana gelen proje benim bir şey yapmamı gerektiriyorsa onu yapmalıyım, oyunculuğumu böyle bir şey kısıtlamamalı diye düşünüyorum.

Godfather da bir mafya filmiydi

‘Kurtlar Vadisi’ neticede bir film projesi. Hikayenin doğruluğu ve gerçekçiliği, senaryosu el verdiği şekilde anlatılmaya çalışılıyor. Tabii ki Türkiye’de bazı kesimlerin yaşam biçimlerinden, yaptıkları işlerin işleyişinden mesajlar veriyor ama neticede bir hayal ürünü! Amerika’da Godfather (Baba) yıllarca konuşulan bir film değil miydi? O da bir mafya filmiydi. Hem bizim dizimize laf edenlerin önce Türkiye’de yaşanan gelinler ve kaynanalar gibi trajikomik olaylara bakmaları gerek.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle