GeriKelebek Ara Güler’in objektifinden
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ara Güler’in objektifinden

Ara Güler’in objektifinden
refid:21354945 ilişkili resim dosyası

Ünlü fotoğrafçı Ara Güler’in ‘20. Yüzyılın Yaratıcıları’ adlı sergisi 15-21 Eylül tarihleri arasında Bursa Fotofest 2012’de açılacak.

Geçen yüzyılın dünyada ve Türkiye’de önemli iz bırakmış insanlarına selam niteliğindeki sergi, Salvador Dali’den Pablo Picasso’ya, Alfred Hitchcock’tan Tennessee Williams’a, Marc Chagall’dan Winston Churchill’e, Nâzım Hikmet’ten Yaşar Kemal’e, 20. yüzyılda önemli izler bırakmış yazarların, sanatçıların ve düşünürlerin portrelerinden oluşuyor.

Ara Güler’den Mary Ellen Mark’a, Li Zhengsheng’den Antonin Kratochvil’e, Coşkun Aral’dan Bruce Gilden’a yerli ve yabancı fotoğrafçıların toplam 65 sergisinin yer alacağı, ‘İnsanlığın İzleri’ temalı Bursa Fotofest 2012; dünyanın farklı köşelerinden binlerce fotoğraf meraklısını 15-21 Eylül tarihleri arasında Bursa’da ağırlayacak.

Metin Arditi İstanbul’a geliyor

/images/100/0x0/55ea49d4f018fbb8f8763209


Dünyaca ünlü Suisse Romande orkestrasının yöneticisi, yazar Metin Arditi İstanbul’a geliyor. Ağustos başında Can Yayınları’ndan çıkan ‘Turquetto’ adlı romanıyla büyük ilgi gören yazar, 4 Eylül’de sevenleriyle buluşacak.
Arditi, 4 Eylül’de Pera Müzesi’nde Haldun Hürel ile birlikte hem kitabı hem de şehir ve müziğin edebiyata kattıklarını anlatacak. Halka açık gerçekleştirilecek etkinlik 19.00’da başlayacak.
Efsanevi ‘3 Hürel’ grubundan tanıdığımız, sanat tarihi öğretim görevlisi Haldun Hürel ile Ankara doğumlu İsviçreli yazar Metin Arditi’yi bir araya getirense İstanbul ve sanat aşkı oldu.
Söyleşinin açılışınıysa 1492’de İspanya’dan dünyanın birçok ülkesine, özellikle de Osmanlı’ya göç eden Yahudi toplumunun geleneksel müzikleri olan ‘Sefarad müziğini’, 30 yılı aşkın süredir araştırıp, derleyen ve yorumlayan ‘Janet–Jak Esim’, mini konserle açacak. Turquetto’nun konu edindiği 16. yüzyıl dönemi sefarad müziğinden örnekleri seslendirecek olan grup, kitabın atmosferini dinleyicilere birebir yaşatacak da denilebilir.
(212) 334 99 00.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle