GeriKelebek Anneanne-torundan ortak resim sergisi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Anneanne-torundan ortak resim sergisi

Bahçeşehir Koleji hazırlık sınıfı öğrencisi 15 yaşındaki Helin Süzer, Türkiye’de kabartma resmin öncüsü olan anneannesi ressam Türkel Türegün ile ortak resim sergisi açmaya hazırlanıyor.

Küçük yaşlarından beri, anneannesini resim yaparken dikkatle izleyen Helin’in sergileyeceği 23 tablo arasında, geçen yıl hayatını kaybeden babası Cengizhan Süzer’in yer aldığı iki, Bahçeşehir’de oto yıkama dükkanında öldürülen Evren Açıkgöz için de bir çalışma yer alıyor.

Küçük ressam, resim yapmayı ‘tutku’ olarak tanımlıyor. ‘İçimden geldiği gibi resim yapıyorum. Sergilenecek tablolarımda ikiyüzlü insanları da anlattım, savaş ve barışı da, hayvanlara olan sevgimi de... Resim deşarj olmamı sağlıyor. Tatilden çok daha iyi’ diyor.

Cam ve tahta boyayarak resim yapmaya başlayan Helin, resimlerini evlerinde bulunan resim odasında yapıyor. Kendisinin sanatın her alanına yatkın olduğunu, resme devam edeceğini ama konservatuvarda tiyatro okumak istediğini aktarıyor.

Babasının tablosu çok özel

Helin için çalışmalarından üçü büyük önem taşıyor. Annesi Filiz, kardeşi Mustafa ve babası Cengizhan Süzer ile kendisinin yer aldığı aile fotoğrafının etrafını boyayarak yaptığı resim, favori eserlerinden. Geçen yıl hayatını kaybeden Çeşme Süzer Paradise Oteli Yönetim Kurulu üyesi olan babası Cengizhan Süzer’in yine fotoğrafını kullanarak yaptığı resmi, diğer favorisi. Üçüncü en sevdiği resim ise Bahçeşehir’de öldürülen oto yıkama şirketi sahibi Evren Açıkgöz için yaptığı resim. Helin, ‘Resimde, Evren abinin ölüm haberine karşı benim gözyaşlarım ve ‘Silaha hayır’ diyen ifadem var’ diyor.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle