GeriKelebek Anjelika Akbar Oyuncak Müzesi'nde
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Anjelika Akbar Oyuncak Müzesi'nde

Anjelika Akbar Oyuncak Müzesi'nde
refid:17059924 ilişkili resim dosyası

Türkiye’nin en keyifli kültürel mekanlarından biri İstanbul Oyuncak Müzesi; “İçimdeki Türkiyem” adlı kitabını piyasaya çıkaran ünlü besteci ve piyanist Anjelika Akbar’ı ağırlayacak.

20 Şubat 2011, Pazar günü saat 16:00’da düzenlenecek imza gününde, Akbar söyleşi gerçekleştirerek “İçimdeki Türkiyem” adlı kitabını ve albümünü imzalayacak.

Sunay Akın tarafından 23 Nisan 2005 yılında kurulan Oyuncak Müzesi’nin konferans salonunda büyük, küçük tüm ziyaretçilerle ve sevenleriyle bulaşacak olan Anjelika Akbar; söyleşi süresince katılımcıların da soru sorabileceği interaktif bir söyleşi gerçekleştirecek.

Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları’ndan çıkan “İçimdeki Türkiyem” adlı kitabında, Anjelika Akbar; hamileyken UNESCO temsilcisi olarak geldiği ve oğlunu dünyaya getirmek için sadece bir süre kalacağını düşündüğü ancak zaman geçtikçe “ev”i gibi hissederek kalmaya karar verdiği Türkiye’yi, bir kelime Türkçe bilmeyen bir yabancının gözünden aktarıyor. Yaşadığı tüm zorluklara rağmen iyi niyet ve olumlu düşüncelerini kaybetmeyen Akbar, ilk oğlunun hamilelik sürecindeyken başladığı ve 20 yıllık süreç içinde devlet memuru olduğu, bazı zamanlarda “Nataşa” olarak algılandığı Türkiye serüvenini, esprili ve akıcı bir dille okuyucuyla paylaşıyor.

Anjelika Akbar Oyuncak Müzesinde

Kitabın içinde önemli anılarının fotoğraflarına da yer veren Akbar’ın, Türkiye’de kaldığı ilk ev olan “Susam Sokak”taki evin önünde çekilen kitabının kapak fotoğrafı ise Ara Güler imzası taşıyor.

Sevilen müzisyen Anjelika Akbar’ın Oyuncak Müzesi’nde gerçekleşecek söyleşi ve imza günü; 20 Şubat 2011, Pazar günü saat 16:00’da başlayacak.

Anjelika Akbar Oyuncak Müzesinde


Yorumları Göster
Yorumları Gizle