GeriKelebek Alo 184 derde deva
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Alo 184 derde deva

KÖRFEZ Savaşı sırasında kurulan ancak çalıştırılamayan Alo 184 Hattı, yeni görevler yüklenip ekipler oluşturularak yeniden hizmete sokuldu.

24 saat hizmet veren 184 numaralı ‘‘Gıda Çevre Sağlığı Hattı’’nı arayanlar, sağlık sorunları halinde ne yapmaları gerektiğini, sağlık raporlarının anlamını, hastanelerin telefonlarını, nöbetçi eczaneyi öğrenebilecek. Aynı numaraya yapılan gıda üreten fırın, pastane, yemek fabrikaları, su istasyonlarıyla ilgili ihbarlar ve şikayetler de anında değerlendirilecek.

184 Koordinatörü Dr. Türkay Esin, hatta gelecek ihbarları değerlendirmek için 22 ilçede 4- 5 kişiden oluşan ekipler kurulduğunu, Nisan ayından itibaren hizmetin tüm ilçelere yayılacağını söyledi. 184'ün iki yönlü hizmet verdiğini belirten Dr. Esin, ‘‘Hastaların kişisel sağlık sorunlarına hekim yanıt verecek. Bazen hastalar ellerine verilen raporları anlayamıyor. Hastalıklarını bilmiyorlar. Telefon etmeleri halinde hekimimiz izah edecek. Sağlık sorunları da danışılabilecek’’ dedi. Gıda üreten yerlerle ilgili her türlü şikayetin değerlendirileceğini söyleyen Dr. Esin, ‘‘1.5 aydır bu faaliyeti yürütüyoruz. En sık su istasyonları ve fırınlarla ilgili şikayetler geliyor’’ dedi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle