GeriKelebek Al Jahili'de Troya şovu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Al Jahili'de Troya şovu

Anadolu Ateşi’nin yeni prodüksiyonu Troya, 120 kişilik dev kadrosuyla Abu Dabi turnesine çıktı. Gösterileri 5 binden fazla sanatsever izledi.

TROYA'DAN MUHTEŞEM ŞOV (FOTO-GALERİ)

TROYA, 9-13 Kasım günleri arasında, Abu Dabi Kültür ve Mirasları Kurumu (ADACH) tarafından organize edilen Abu Dabi turnesi çerçevesinde, Al Jahili Fort’ta bir, Emirates Palace’da iki gösteri sergiledi. Ekip, turne boyunca 5 binden fazla sanatsever tarafından ayakta alkışlandı. Troya’yı seyredenler arasında Birleşik Arap Emirlikleri Kraliyet Ailesi’nden ana kraliçe, prenses ve ailesi Sheyhalar (şeyh ailesinden gelenler), Khalifa bin Zayed Al Nahyan’ın ailesi, Abu Dabi Türkiye Büyükelçisi Vural Altay, ADACH Danışmanı Ethem Doğan da vardı.

Gösteri teklifi             

Troya’yı çok beğenen Abu Dabili yetkililer, emirliği anlatan bir gösteri hazırlaması için Anadolu Ateşi Dans Topluluğu Genel Sanat Yönetmeni Mustafa Erdoğan’a teklif götürdü. Konuyla ilgili görüşmelerin önümüzde hafta başlayacağını belirten Erdoğan, değerlendirmelerde bulunup kararını vereceğini belirtti. Troya, Arap yarımadasının medyasında da geniş yer buldu. Gösterileri takip eden televizyon kanalları, Erdoğan ve baş dansçılarla röportajlar yaptı.

TURNE SÜRÜYOR

· 27-28-29 Kasım: Belçika (Troya)
· 28 Kasım-1-4 Aralık: Fransa (Anadolu Ateşi)
· 9-10 Aralık: Umman (Anadolu Ateşi)
· 20 Aralık: İsveç (Anadolu Ateşi)
· 23-24-25-26-27 Aralık: Ankara (Troya)


Yorumları Göster
Yorumları Gizle