GeriKelebek ‘Aile sergisiyle’ tanışın
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

‘Aile sergisiyle’ tanışın

Yaşadığımız sorunların kaynağının genetik hafızamızda gizli olduğunu biliyor muydunuz? Yani ailemizde, eski kuşaklar da dahil olmak üzere ortaya çıkan problemler, çözülene kadar bizlerin peşini bırakmıyormuş! Manken İpek Tanrıyar, Formsante dergisi şubat sayısı için Aile Sergisi adlı terapiyi inceledi.

Şahane bir çatı katında hakikaten daha önce hiç görmediğim insanlarla bir araya geldim. Bu terapiyi uygulayan Halise Baydar, bu işe yıllarını vermiş, yurtdışında ciddi eğitimler almış on parmağında on marifet olan dünya tatlısı bir hanımefendi. Bana anlattıklarından hatırladıklarımı size aktarıyorum:

İnsanoğlu dünyaya dört sanal çantayla geliyormuş. Çantalarda karmalarımız varmış. Karma: geçmiş yaşamlardan gelen iyi ve kötü deneyimler demek oluyor. Bir çanta kendi karmamız, bir çanta içine doğduğumuz ailenin (sülalenin) karması, bir çanta doğduğumuz ulusun karması, bir çanta da insanlık karmasından oluşuyor. Bu çantaların toplamıyla genetik hafıza oluşuyormuş. Evet, hepimiz genetik hafızamızı nesilden nesile taşıyormuşuz aslında ve yaşam enerjimiz de bu sayede iyi ya da kötü akıyormuş hayatımızda.

Geçmişte 12 nesil öncesinden itibaren yaşanan her şey aslında bizim de bu hayatımızı ciddi boyutlarda etkiliyormuş. Geçmişte çözülemeyen sorunlar biz üstesinden gelelim diye karşımıza çıkıyormuş.

Terapi başlıyor

Yaklaşık 10-12 kişiyiz. Onlar bir daire oluşturdular ve ben Halise Hanım’ın yönlendirmesiyle içlerinden sembolik ailemi seçtim. ‘Sen annem ol, sen babam, sen kardeşim... ’ İçlerinden güzel ve tatlı bir kıza da ‘Sen de İpek ol’ dedim.

Hiçbir yönlendirme yapmamama ve aileme dair bilgi vermememe rağmen grupta oluşan enerjiyle sembolik aile fertleri ortamın da etkisiyle bir konsantrasyon alanına girip, başlıyorlar muhabbete. Ben yalnızca seyirciyim ve olağanüstü bir şekilde benimle ilgili hiçbir şey bilmemelerine rağmen annem diye seçtiğim kadın annem gibi, babam diye seçtiğim adam babam gibi davranmaya başladı. Ürperdim, korkmadım. Peki bunu nasıl yaptık?

Vallahi bilmiyorum, onu Halise Hanım’a sormalıyız.

İlginç sonuçlar çıktı

Açıkçası hiç farkına varmadığım birtakım gerçeklerin tamamıyla aydınlatıldığı bir ortamdı. Aile sergisinin de amacı buymuş zaten. Kişisel egoların olmadığı bir ortamda, zamanında olmuş bitmiş ama yanlış yaşanmış şeyleri düzeltmek. Hayat nehrimizde bu sebeplerden dolayı oluşup nehrin akışını bozan taşları yok edip hayatımızı ve ailemizi pozitive etmek. En özelleri bana kalsın ama ailemle ilgili bilmediğim birçok şeyi öğrendim ve inandım da. Seans boyunca her sorun çözümünde, herkes birbirine bolca şöyle dedi: ‘Kaderine saygı duyuyorum ve önünde saygıyla eğiliyorum... ’

Gerçi benim ailemde çok fazla problem yoktu. Ama ailemle ilgili merak ettiğim çok şey öğrendim ve zaten var olan tespitlerimin de sağlamasını yapmış oldum. Sergilenme sırası sizde!

Ayrıntılı bilgi için: Halise Baydar 0536 4752371

Formsante bu ay kitap hediyeli

Aylık sağlıklı yaşam dergisi Formsante, şubat ayında okuyucularının karşısına bir kitapla çıkıyor. ‘Kanser ve Türleri’ başlıklı kitap hem sağlıklı yaşamak isteyenleri, hem de kanser hastalığına şu ya da bu şekilde tanıklık edenleri fazlasıyla tatmin edecek bir kitapçık.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle