GeriKelebek Ağrılara karşı alternatif yöntem Nöral terapi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ağrılara karşı alternatif yöntem Nöral terapi

Ağrılara karşı alternatif yöntem Nöral terapi
refid:12830914 ilişkili resim dosyası

Ağrılar, varisler, selülitler, unutkanlık, uyku sorunları gibi birbirinden farklı rahatsızlıklara iyi geldiği söylenen bu tamamlayıcı tıp metodu, yaşlanmayı geciktirmeyi de hedefliyor.

Ağrılarınızdan kısa sürede kurtulmak, bağışıklığınızı güçlendirmek, hatta vücudunuzdaki hastalıklar daha ortaya çıkmadan onları önlemek ister misiniz? Tamamlayıcı tıp ve antiaging kapsamında uygulanan nöral terapi size bunları vaat ediyor. Üstelik tonlarca ilaç kullanmak zorunda kalmadan... Tamamlayıcı Tıp Uzmanı Dr. Gürsel Velioğlu, dünyada gelişmiş ülkelerde yaygın olarak kullanılan bu metodun, artık ülkemizde de rağbet gördüğünü söylüyor. Enjeksiyon yöntemiyle uygulanan yöntem kronik ağrılarda etkili.

Vücudu dengeliyor

1920'li yıllarda iki Alman doktor tarafından geliştirilen 'nöral terapi' sinir sistemi üzerine etki etme ve uyarma esasına dayanıyor.

1940’lardan sonra bilimsel bir metod olarak yaygınlaşmış. Peki terapi nasıl bir mantık üzerine kurulu? Her hastalığın temelinde sinir sistemindeki enerji düşmesi yatıyor. Yani önce sinir sisteminde hasar oluşuyor, sonra hastalık ortaya çıkıyor. Nöral terapi ile, işin ilk basamağı düzeltiliyor. Vücut, önündeki bu sinir sistemi engeli kalkınca, kendini daha kolay tedavi ediyor. Yöntemde hastalık ve belirtilerinden çok nedenlerine odaklanılıyor. Nöral terapi, bir ‘düzenleme metodu’, yani vücudun sorunlu olan noktalarının dengelenerek tedavi edilmesi demek. Rahatsızlıkların temelinde hastanın zorlanan sinir sistemindeki düzensizlik yatıyor. Bu düzensizlikler, farklı seanslarda tekrarlanan enjeksiyon tedavisiyle, yani iğne yapılarak dengeleniyor.

‘Bozucu alan’ ne demek?

Geçirilmiş bir hastalık, kullanılmış ilaç, yaşadığımız ev, içtiğimiz su, kullandığımız cep telefonları, geçirdiğimiz diş tedavileri, doğum ve özellikle sezaryenle yapılan doğumlar, giydiğimiz sentetik elbiseler; hepsi birer bozucu alan olabilirler. Nöral Terapi, bu bozucu alanı ortadan kaldırıyor ve enerji dengesini düzenliyor.

Sinek ısırığı gibi

Nöral terapi, bedenin tümüne uygulanabiliyor. Akut durumlarda bir-iki seans yeterli. Ortalama gerekli seans sayısı altı. Seans sayısı 10-12’ye kadar çıkabiliyor. Nöral terapi, acı veren bir uygulama değil. Pek çok hasta bu duyuyu ‘sinek ısırığı’ gibi tarif ediyor. Bilinen bir yan etkisi yok; ancak iyi eğitim almış ve tecrübeli hekimlerce yapılması gerekli.

Hangi sorunlarda etkili?

Migren, baş ağrısı, boyun-sırt-bel ağrıları, boyun ve bel fıtığı, kulak çınlaması, baş dönmeleri, unutkanlık, nevralji organik fonksiyon bozukluğu ve ağrıları, spor yaralanmaları, varis, selülit, uyku bozukluğu ve düzensizliğinde kullanılır. Diz, dirsek, omuz, ayak ve el bilekleri sorunları, kan ve lenf dolaşım sistemi rahatsızlıkları, hormonal düzensizlikler, tiroid ve yumurtalık sorunlarında etkili.

Nasıl uygulanıyor?

Enjeksiyon için lokal anestezikler kullanılıyor. Vücutta ağrı duyulan bölgeye enjekte edilen düşük yoğunluklu lokal anesteziklerin düzenleme ve detoks yapma yeteneği var. Bunu hücre düzeyinde gerçekleştiriyorlar. Nöral terapi uygulanan bölgede kan akımı ve oksijen geçişi artıyor, hücre zarının enerjisi düzenleniyor. Nöral terapi sadece uygulandığı bölgede değil, sinir sistemi aracılığıyla birkaç saniye içinde tüm vücutta iyileşmeyi başlatıyor. Yani lokal etkisinin yanı sıra; sinirsel, hormonal, hücresel, pisişik bir düzenleme sistemiyle etki yapıyor.

Vücudun ihtiyacına göre yüzeysel enjeksiyon, derin enjeksiyon ve bozucu alan tedavisi gibi çeşitli
tedavi yöntemleri var.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle