GeriKelebek Ağırbaşlı bir bekar evi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ağırbaşlı bir bekar evi

Oyuncu ve yapımcı İlker İnanoğlu, Boğaz sırtlarındaki özel bir sitede yer alan dairesinin kapılarını InStyle Home dergisine açtı. İnanoğlu’nun belli bir tarza uysun düşüncesine takılıp kalmadan dekore ettiği evde sade çizgiler hakim...

İlker İnanoğlu, yapımcı-yönetmen Türker İnanoğlu ile Türk sinemasının dillere destan oyuncusu Filiz Akın’ın oğlu... Haliyle setlerle çok küçük yaşlarda tanışmış, ama sadece oyunculukla kalmayıp meslek hanesine ilerleyen yaşlarında yapımcılığı da eklemiş... Hareketli yaşamdan, günlük stresten uzaklaşmak istedikçe kendini çoğu ünlüye göre gayet mütevazı sayılabilecek evine atıyor.

KAPISIZ BİR YAŞAM ALANI         

Koruluk içindeki, enfes Boğaz manzarasına hakim evine iki sene önce taşınmış İlker İnanoğlu... Bir site içindeki bu apartman dairesinin ayrı bir girişi de bulunuyor. Ve bu giriş, ona müstakil ev havası veriyor.

Eve girer girmez açık sistem kurgulanmış, geniş bir yaşam alanı dikkat çekiyor. Salon, yemek bölümü ve mutfak iç içe... Herhangi bir kapı yok. Yaklaşık 200 metrekare civarındaki evde üç oda ve iki banyo var. Odalar, salondan sonraki koridor boyunca sıralanmış.

HER ŞEYİ KENDİM YAPTIM

Ev son derece fonksiyonel ve rahat. İnanoğlu buraya taşındığında içersini baştan aşağı elden geçirmiş. Tüm hasarlar giderilmiş, parkeler yenilenmiş. Boya, badana ve sistre yapılmış. İki ay süren tadilattan sonra başladığı dekorasyon işleri ise bir ay kadar zaman almış. Eksiklerini de evine taşındıktan sonra, ihtiyaç duydukça tamamlamış.

“Evimi dekore ederken belli bir tarza göre hareket etmedim. Herhangi bir profesyonel destek de almadım. Her şeyi kendim yaptım. Kendi kafama göre hareket ettim” diyor ve ekliyor: “Ben daha çok renklere göre ilerledim. Bu eve taşındığımda kahverengileri ve altınları kendime yakın hissettiğim için dekorasyon bu tonlar etrafında şekillendi.”

BEN BURAYA HERKESİ ALMAM

İnanoğlu için ev huzur, sığınak demek... O yüzden “Evime herkesi almam” diyor samimiyetle: “Burayı sadece beni tanıyan, yakın dostlarımla paylaşmayı seviyorum. Ev dediğin göze güzel gözüküp rahat olmalı. Sizi sarıp sarmalamalı. Kendinizi iyi ve güvende hissettirmeli. Ben bütün bunları evimde yaşıyabiliyorum. Ne mutlu bana...”

Evini gözüne hoş gelen mobilya ve aksesuvarlarla döşemiş. Salon ve yatak odaları zeminleri parke; mutfak, koridor ve banyolar ise doğal taş döşenmiş. Son derece sade, maskülen ve modern eşyaların yer aldığı evde her şey zevke ve ihtiyaca göre tamamlanmış. Mobilya ve aksesuarlarda Mudo Concept, IKEA ve Zara Home markalarını tercih etmiş ev sahibi. Belirli bir tarzın takipçisi olmadığını söylese de Uzakdoğu’yu anımsatan aksesuvarlar dikkat çekiyor.

AİLE FOTOĞRAFLARI EVİN HER YERİNDE

İlker İnanoğlu, ailesine ve anılarına düşkün biri. Bunu da evin farklı yerlerinde sergilenen çerçeve içindeki fotoğraflardan anlamak mümkün. Ev sahibinin bir diğer vazgeçilmezi ise kitaplar... Evin çeşitli köşelerinde göze çarpıyorlar. Okumayı çok seven ev sahibinin tercihi felsefe ve seyahat kitapları. Elbette roman ve mesleği gereği çeşitli senaryo kitapları da baş köşede.

Güzel gün ışığı alan evin pencerelerinde stor ve katlamalı perdeler tercih etmiş İlker İnanoğlu. Daha çok spot aydınlatma kullanılan mekanda birkaç tane de yerden aydınlatma bulunuyor. Esprili ve samimi mizacıyla dikkat çeken oyuncu, bu evde -her ne kadar bekar bir erkek evi olsa da- kendine ağırbaşlı ama yine de samimi bir yaşam alanı yaratmayı başarmış.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle