GeriKelebek Acun firarda değil sahnede
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Acun firarda değil sahnede

Acun Ilıcalı (34), en çok kıskanılan isimlerden biri. Şimdiye kadar 85 ülke gezerek program yapan Ilıcalı, firarını şimdi de sahnelere taşıyor. Acun Ilıcalı, geçtiğimiz cuma günü gösterilerine başlayan Metin Şentürk’ten sonra stand-up’çılar kervanına katılan son isim oluyor.

- Televizyon maceran nasıl başladı?

Benim televizyon hayatım 1994 yılında mikrofonla başladı. Kariyerimin ilk başlarında Beşiktaş muhabirliği var, Dokun Bana yarışması, Biri Bizi Gözetliyor yarışması, canlı yayınlarda röportajlar ve Televole’de bir bölümüm vardı.

- Acun Firarda stand-up için bir zemin oldu sanırım...

Acun Firarda’yla birlikte halkın dikkatini ve sempatisini kazandım. Gördüğüm bu sempati bana stand-up olayında en büyük desteği sağladı.

İNSANLAR ŞOKA GİRECEK

- Televizyondaki başarını stand-up’ta da göstereceğine inanıyorsun o zaman, iddialı mısın?

Televizyondaki başarımı stand-up’ta da göstereceğim. Bu konuda açıkçası çok iddialıyım. Çünkü göstereceğim şeyler insanların kolay kolay göreceği şeyler değil, bir olayın perde arkasını anlattığım zaman nasıl şok geçireceklerini göreceksiniz. Benim anlatacağım olaylar bir insanın bir ya da iki kere başına gelecek olaylar. Ben çünkü çok savruk bir insanım. Bu adamın cüzdanı da çalınır, uçak da kaçırır, üniversite sınavına girmeyi de unutur. Ben kendi kendine problem yaratıp onları çözmeye çalışan bir insanım.

- Tam olarak stand-up fikri nasıl doğdu?

12 lise, 8 tane üniversitede stand-up gösterimi sahneleyeceğim. Benim için bu bir nevi antrenman olacak, ondan sonra Türkiye turnesine çıkmayı düşünüyorum. Kendimi denemek için Edirne ve Kocaeli’nde iki gösteri yaptım. Bu gösterilerden sonra bu işi yapabileceğime kendim ikna oldum. Acun Sahnede artık.

- Herkesin hayal ettiği, görmek istediği yerlere gidiyorsun. Sen ne hissediyorsun?

Bu sekiz senenin sonunda oluşan bir olay. Kimse beni pat diye sokakta gezerken alıp sen gel dünyayı gez program yap demedi. Yoksa gidip çekersiniz ama insanlar seyreder mi? Sonuçta ben kendimi o konuda televizyon dahisi olarak görüyorum.

- Stand-up’la birlikte seni birileriyle kıyaslayacaklar, belki de eleştirileceksin. Bu seni tedirgin ediyor mu?

Beni kiminle karşılaştırırlarsa karşılaştırsınlar bu beni rahatsız etmez. Benim ruhumda olan bir şey var, kim ne derse desin ben bozulmuyorum, bu benim rahatlığımdan kaynaklanıyor. Ben kendi keyfime bakıyorum ve mutluyum. Karşılaştıracaklarsa bundan gurur duyarım, gocunmam.

- Şovunda ünlülerle olan hikayelerin de olacak mı?

Benim hayatım Şansal Büyüka ve Reha Muhtar denen televizyon dehalarıyla geçti. Onların ekranlarda olmayan yüzleri olacak. Ünlülerle yaptığım röportajlarda kırdığım çok büyük potları da anlatacağım.

- Şimdiye kadar kaç ülke gördün?

Şimdiye kadar 85 ülke gördüm, sanıyorum 150 tane olacak. Şimdiye kadar dört pasaport bitirdim Acun Firarda’da. Daha öncesi de var tabi...

Metin Şentürk bir ilk

Fantezi müziğin güçlü sesi Metin Şentürk her zaman neşeli tavırları ile herkesin sempatisini kazanırken, yaptığı esprileri sahneye taşıdı. Metin Şentürk’ün hayat hikayesi Birol Güven tarafından senaryolaştırılıyor. Metin Şentürk ve ekibi ‘Cem Yılmaz’ı silmek için ortaya çıktık’ diyecek kadar iddialı başlıyorlar. Her zaman kendisini ti’ye almasıyla tanınan Şentürk, ‘Kör stand-up’çı olarak dünyada bir ilke imza atacağım’ diyor.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle