GeriKelebek Açılış Bonobo'dan
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Açılış Bonobo'dan

Açılış Bonobo'dan
refid:17753412 ilişkili resim dosyası

Türkiye’nin en yeni internet radyosu Radio adidas Originals, Otto Santral’de gerçekleştirilecek, Bonobo’nun kalabalık bir orkestrayla canlı performansının gerçekleşeceği özel bir etkinlik ile 14 Mayıs’ta açılışını kutlayacak.

 

Bonobo, Radio adidas Originals için İstanbul Otto Santral’de

Radio adidas Originals, açılışını kutlamak üzere yeni neslin downtempo önderi olarak tanınan ünlü müzisyen, yapımcı ve DJ Bonobo’yu, İstanbullu severleriyle buluşturacak bir parti düzenliyor. Bonobo, 2010 başında piyasaya çıkan ‘Black Sands’ albümünün ikinci Avrupa turnesinin İstanbul ayağında Radio adidas Originals lansmanı için 14 Mayıs Cumartesi, saat 22.00’de Otto Santral sahnesine çıkıyor.

NE KADAR: 39,50 TL

Bonobo hakkında  

Animal Magic ile downtempo sahnesinin en çok takip edilen sanatçılarından biri haline gelen Bonobo, Simon Green’in tanrı vergisi prodüksiyon anlayışı sayesinde basmakalıp ‘laid-back’ perspektifinin dışına çıkıp, çizgisini her zaman yukarıda tuttu. Özgün tınısının kaynağı olan organik altyapıları, pastoral seslerle birebir örtüşen çekici melodilerle birleştiren Bonobo, dijital üretimin yanında ustalıkla sentezlediği akustik enstrümanlarla benzeri topluluklardan ayrılıyor. Brighton şehrine taşındığı 2000 yılından bu yana en az prodüksiyonları kadar konuşulan DJ setleri ile dinleyicilerini hip hop, jazz, broken beats, latin, funk ve soul’un en iyi örnekleriyle buluşturan Bonobo, uluslararası üne kavuşup, Ninja Tunes’un demirbaş sanatçılarından biri oldu. 2006 yılında derlediği ‘Solid Steel’ seçkisi ile en çok satanlar listelerinde hala yerini koruyan sanatçı, albüm turnesinden sonra sıradaki projesi için çalışmalara başladı. Yeni canlı performansı için toparladığı müzisyenlerle sıklıkla prova yapmaya başlayan Simon Green, ‘Dial M For Monkey’ ile kavramsal bir patikada ilerliyordu. ’Dial M For Monkey’ ile insan ruhunun karmaşık ve loş bölgelerini dışa vuran Bonobo, tek kişilik  proje formatından yavaş yavaş sıyrılırken, Gilles Peterson Worldwide Show’da dinleyici oyları ile ‘Yılın Albümü’ seçildikten sonra sıradaki albüm; ‘Days To Come’ ise sanatçıya yeni bir bakış açısı kazandırdı. Stüdyoda geçen uzun zaman ve sıkı bir çalışma sonucunda ortaya çıkan yeni Bonobo artık masif kitleleri sürüklemeye hazırdı. Glastonbury, The Big Chill ve Jazz Cafe gibi prestijli festivallerde yer alan topluluk, öncü sayılabilecek performansları ve sahne üzerindeki duruşları ile türünün fenomen gruplarından biri haline geldi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle