GeriKelebek 30’umdan önce evlenmeyeceğim
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

30’umdan önce evlenmeyeceğim

‘Kurtlar Vadisi’ dizisinin gözüpek avukatı Özgü Namal’ın kendisi bile, bir mafya dizisinde avukatı canlandıracağına inanmakta zorluk çekmiş. Şimdi Avukat Elif karakteriyle bütünleştiğini söyleyen Namal, çocukları çok seviyor. ‘Ama 30’umdan önce evlenmem’ diye ekliyor.

Entrikalar, pusular, peş peşe patlayan silahlar... Ve tam ortasında çıtı pıtı bir avukat kız! Özgü Namal, Show TV’de izlenme rekorları kıran ‘Kurtlar Vadisi’ dizisinin korkusuz, cesur ve güzel avukatı Elif rolünde çok başarılı bulunuyor. Kendisi de ilk günlerde bu rolün altından kalkıp kalkamayacağı konusunda tereddüt yaşasa da, şimdi aldığı tepkilerle çok mutlu.

- Oyunculuk hayatınız başlamadan önce Özgü Namal kimdi, ne iş yapardı?

28 Aralık 1978 İstanbul-Üsküdar doğumluyum. Kendimle acayip barışık bir kişiyim. Ayrıca ailemin de biricik kızıyım. Ben İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı mezunuyum. Lise yıllarımda birkaç kez televizyon reklamlarında oynadım.

Daha sonra ATV’de yayınlanan Gülşen Bubikoğlu’nun başrolde olduğu ‘Affet Bizi Hocam’ isimli bir okul filminde, sonra da TRT’de yayınlanan ilk sinema filmim ‘Sır Çocukları’nda Memet Ali Alabora ve Nur Sürer ile birlikte oynadım. Sonra yine TRT’de ‘Yedi Tepe İstanbul’ isimli dizide Zuhal Olcay’ın kızını canlandırdım. Bu koşuşturmamın neticesinde de Özgü Namal olarak tanınmaya başladım.

- Tüm bu koşuşturmanızın yanı sıra fotomodel olarak da çalışmalarınız oldu, değil mi?

Gaye Sökmen Ajans’a bağlıyım. Çok yakın bazı aile dostlarımız sayesinde Gaye abla ile tanıştım. Bu başarılı çalışmalarımın birçoğunun arkasında Gaye ablanın desteği vardır.

- ‘Kurtlar Vadisi’ dizisi oyunculuk alanında bir adım daha atmanıza neden oldu diyebilir miyiz?

Bu rol için hálá çok özverili bir çalışma içindeyim. Bana bu rol teklif edildiğinde bir avukatı oynamakta tereddüt ettim. Çünkü çıtı pıtı, ufak tefek bir kızım ve mafya kulvarında geçen bir dizide avukatı oynamam istendi! Sanki karşımdaki insanı pek inandıramayacağım bir rol gibi geldi bana. Ama senaryoyu okuduktan sonra ‘Bunu başarabilirim’ dedim. Yapımcıların da çok yardımı oldu. Sonradan gelen olumlu tepkiler bu işi başardığımı gösterdi bana.

LAF OLSUN TORBA DOLSUN DİYE İŞ YAPMAM

- Bir gün ‘Kurtlar Vadisi’ bitecek. O zaman neler yapacaksınız?

Benim sinema veya televizyon diye bir tercihim yok! Ben işimi seviyorum, oyunculuğu seviyorum, ölene dek oyunculuk yapmak istiyorum! Ama bir tercih yapmam gerekirse bunu tiyatrodan yana kullanmak istiyorum.

- Mesleğinizde kendinize bir hedef belirlediniz mi?

Benim en büyük hayalim, büyük prodüksiyonlu işlerde çalışıp, anlamı ve mesajı olan işlere imza atmak. İyi bir oyuncu olarak laf olsun torba dolsun tarzı işlerle anılmak istemem! Eğer günün birinde torunlarım olursa ‘Bizim anneannemiz, babaannemiz çok büyük bir oyuncuymuş’ desinler isterim.

- O torunları görmek için evlenmeniz gerekecek. Bu cevabınızdan da yakında evliliğe doğru bir gidiş olacakmış gibi görünüyor!

Tabii ki evlenip herkes gibi çoluk çocuk sahibi olmak istiyorum. Çocuklarım olsun diye her şeyi yapabilirim. Deliriyorum çocuk için. Ama şu anda değil. Şu an bir beraberliğim var, ama evlilik olur mu, olursa ne zaman olur, bilemem. Ama bir tek şeyi çok iyi biliyorum: Kesinlikle 30’uma kadar evlenmeyeceğim!

Kanalı değiştirirsen ne kurdu kalır ne vadisi

Bütün televizyon kanallarında havalarda uçuşan anlamsız, gayesiz, herkesin birbirine bağırdığı programlarla bizim dizimizin aynı kefeye konması ve eleştirilmesi hiç yakışık almıyor!

Kurtlar Vadisi neticede bir hikaye. Burada rolü gereği iyi ve kötü birçok karakter var, zaten bu dizinin bir senaryosu var! Senaryo neyi gerektiriyorsa oyuncular olarak onu yapıyoruz. Zaten elinizde kumanda diye bir alet var, kanalı değiştirirsiniz olur biter. Ne kurdu kalır, ne vadisi! Ama televizyonlardaki bu anlamsız, boş, hangi amaca hizmet ettiği belli olmayan programları ne yapacaksınız?

Asıl seviyesizlik, asıl çocuklara kötü örnek olan davranışlar orada. Bizim dizimizi kötüleyen aileler, bu tarz programların varlığından habersizler mi?

Yorumları Göster
Yorumları Gizle