GeriKelebek 2002 şerefine içelim
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

2002 şerefine içelim

2002 yılını karşılarken sevdiklerimizle kadeh tokuşturacağız. İşte yılbaşı öncesinde sizleri şu şişede durduğu gibi durmayan içkiler konusunda biraz daha bilgilendirelim, hiç değilse bilinçaltına yerleşen korkularınızı yok edelim.

Bu arada aklınızda bulunsun, günde bir iki kadeh alkollü içki kandaki iyi huylu kolesterolü artırıyor. Malum, alkol sinirleri gevşetiyor. Aşırıya kaçmadan içilen alkollü içki aynı zamanda bağışıklık sistemini güçlendirip soğukalgınlıklarının şiddetini azaltıyor.

Bira: Bir bardak=91 kalori

Birada bol miktarda niacin bulunur. Bu madde vücutta enerji üretimini artırdığı için önemlidir. Ayrıca birada bulunan boron adındaki mineral de kemikleri güçlendirir

Kırmızı şarap:1 bardak=85 kalori

Yapılan son araştırmalardan alınan sonuçlar kırmızı şarap sevenlerin yüzlerini güldürüyor. Bir bardak kırmızı şarap, 4 elmanın ya da yedi bardak portakal suyunun sağlayacağı antioksidan içeriyor. Antioksidanların kanserle ilişkileri saptanan serbest radikalleri yokettikleri biliniyor

Votka:1 kadeh=57 kalori

Votka en fazla saf alkol bulunan içki olarak anılır. Ama votka içtiğiniz zaman ‘‘akşamdan kalma’’ sorunuyla karşılaşmazsınız.

Tarçınlı şarap: 1bardak=200 kalori

Eğer yorucu bir yıldan çıkıyor ve kendinizi halsiz hissediyorsanız sizin içkiniz tarçınlı şarap. Ancak çok içilirse iyileştirici etkisini kaybeder.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle