GeriKelebek 10 çiftten en güzel 14 Şubat sürprizi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

10 çiftten en güzel 14 Şubat sürprizi

10 çiftten en güzel 14 Şubat sürprizi
refid:8183010 ilişkili resim dosyası

14 Şubat Sevgililer Günü, elbette 365 gün içinde insanın sevgisini göstermesi gereken tek gün değil. Ancak, günlük koşturmacanın içinde kolaylıkla geri planda kalan, oysa hayattaki belki en değerli hazine olan sevgiyi hatırlamasını, onun önemini fark etmesini sağlayan bir vesile.

Henüz aşkın başında olanlar için yeni bir mutluluk anı; yıllar süren bir beraberliği geride bırakanlar için sevginin, dayanışmanın ve paylaşmanın hayatlarında oynadığı büyük rolü yeniden keşfedecekleri bir gün. Dünyanın en pahalı hediyesini almak gerekmiyor; önemli olan bu hazinenin farkında olduğunu karşı tarafa hissettirebilmek. Sevgililer Günü öncesi, ünlü çiftlere sadece kendi sevgililerine değil, başka sevgililere de rehber olabilecek bir soru sorduk: Sevdiğiniz kişiye yapabileceğiniz en güzel sürpriz ne olabilir?

Demet Kutluay-İbrahim Kutluay

Positano’da nefis bir akşam yemeği

İbrahim Kutluay (35), Türkiye’nin en tanınmış basketbolcularından biri. Yunanistan’da PAOK takımında ve Türk
/images/100/0x0/55eb450cf018fbb8f8b64caf
Milli Takımı’nda oynuyor. Eşi Demet Şener Kutluay (31) eski bir model. İki buçuk yıl önce evlendiler, kızları İrem henüz 20 aylık. Demet Kutluay, sadece 14 Şubat’ı değil, her günü sevgili gibi yaşadıklarını söylüyor: "İkimiz de romantizmi ve sevgimizi göstermeyi seviyoruz." Ama Sevgililer Günü için bir hayali de var: "Benim için en güzel hediye, İtalya’nın güney sahillerindeki Positano’da Le Sirenuse Hotel’de iki günlük bir tatil olurdu. Bembeyaz çiçekler, yüzlerce mumla aydınlatılmış, Positano manzarasının en güzel göründüğü noktada bulunan otelin restoranı, hayatımda gördüğüm en romantik mekan. Burada nefis bir akşam yemeği yemek ve ’seni seviyorum’ demesi, beni gerçekten mutlu ederdi. Positano’nun daracık sokaklarında birlikte yürümek, güneş batımını seyretmek büyük zevk olurdu."

Nevra Serezli-Metin Serezli

İçten gelerek bir şiir yazsın yeter

Türk tiyatrosunun ünlü çiftlerinden biri onlar. Nevra ve Metin Serezli, 7 Mart 1968’de evlenmişler. Murat ve Selim adında iki oğulları var. Hálá oyunculuktan kopmuş değiller. Nevra Serezli şu anda "Sevgili Dünürüm" adlı dizide oynuyor. Bu sene evliliklerinin 40’ıncı yılını kutlayan çifte, 14 Şubat sorumuzu sorunca Nevra Serezli şöyle dedi: "Eşimin yakınımda olması bana yetiyor. Ama düşünülüyor olmak, tabii çok güzel bir şey. Sevgililer Günü’nde, eşimin bana, özel olduğumu hissettirecek bir sürprizi beni mutlu eder. Bu özel sürpriz, illa çok büyük ya da hayal edilemeyecek kadar sınırsız şeyler değil aslında. İçten gelerek bir şiir yazsın, yeter!" Metin Serezli ise şunları söylüyor: "İnsanın normal günlerde dahi sevdiği kişiden bir hediye alması ya da sırf kendisi için özel olarak hazırlanmış bir süprizle karşılaşması çok güzel. Bu sene 40’ıncı yılımız ama sanki geçen sene evlenmiş gibiyiz. Habersiz seyahate çıkarılmak ve beraber hoşça vakit geçirmek beni gerçekten mutlu ederdi. Mesela bir kayak programı hazırlamış olsa ve o gün çıkıp gitsek..."

Demet Akalın-Oğuz Kayhan

Ona her sene saat alırım

Pop şarkıcısı Demet Akalın, üç yıldır Chocolate kafelerinin işletmecisi Oğuz Kayhan’la beraber. Demet Akalın’ın klasik bir hediyesi var: "Oğuz’a her sene saat alırım" diyor. "Yine bir saat almam onun için bir sürpriz olmaz ama uçağa binene kadar nereye gideceğimizi bilmediği bir seyahat güzel bir sürpriz olabilir." Peki kendisi nasıl bir sürpriz bekliyor? "Ben taşa meraklıyımdır" diye cevap veriyor. "Şu hediye olsun, bu hediye olsun diyemem ama güzel bir taş, benim için güzel bir sürpriz olabilir."

Kerem Görsev-Pınar Görsev

Bu yıl benden önce davrandı bir laptop hediye etti

Ünlü cazcı Kerem Görsev (46), Ortaköy’deki Jazz Center’ı kurduğundan beri nefes bile almadan konser veriyor. Bugün de Allan Harris ile birlikte sahnede olacak. Eşi bilgisayar mühendisi Pınar Görsev (42) ile 1997’den beri mutlu bir evliliği var. Kızları Nisan 8 yaşında. Kerem Görsev, karısının bu yıl ona daha 14 Şubat gelmeden büyük bir sürpriz yaptığını anlatıyor: "Eşim, şimdiye kadar benim hayal ettiğim ya da olmasını istediğim çok şey yaptı. Zaten herşeyimle o ilgilenir. Bu Sevgililer Günü’nde de benden önce davrandı. Ve bana uzun süredir almayı planladığım, ancak bir türlü almaya fırsat bulamadığım dizüstü bilgisayarı alıp hediye etti. İlk defa bir laptop’um oldu. Artık mail’lerimi düzenli olarak kontrol edebiliyorum." Sonra ekliyor: "Gerçi hiçbir şey almasa, bir öpücükle de kutlasa olurdu."

Neslihan Demir-Orkun Darnel

Hamile olduğunu söyleyerek en güzel sürprizi 4 ay önce yaptı

Bu genç sporcu çift, yeni evli sayılırlar. Neslihan Demir (24), Türkiye’nin ünlü voleybolcusu. Kariyerini İspanya’da Tenerife Marshall takımında sürdürüyor. Tanıştıklarında, Galatasaraylı Orkun Darnel (34) Sutopu Milli Takımı’nın kalecisiydi. 2005 yazında Akdeniz Oyunları’nda tanıştılar, 2006 temmuzunda evlendiler. Şimdi İspanya’da yaşıyorlar. Orkun, Tenerife kulübünde yönetici. Ona, 14 Şubat’ta karısına nasıl bir sürpriz yapacağını sürduk. "Bizim ilişkimiz aslında hep sürprizlerle doluydu" diyor. "Ben sürpriz yapmayı çok sevdiğim için Nesli her an her şeyi bekler hale geldi. O da bana 4 ay önce hamile olduğunu söyleyerek hayatımın en güzel sürprizini zaten yaptı. Bu yüzden artık ondan isteyeceğim tek şey kendine ve doğacak çocuğumuza iyi bakması ve Haziran’ın sonu gibi aşkımızın ilk meyvesini bize vermesi." Aslında Sevgililer Günü’nü birlikte geçirmeyecekler. Çünkü Orkun Darnel maç için İtalya’ya gidecek. Neslihan Demir "Tabii çatkapı gelse, beni sıcacık bir yere götürse en güzel hediye olurdu" diyor. "Her şey bir tekneyle, kendinizi altın renkli kumlara ve serin lacivert sulara bırakmakla başlayabilir..."

Özge Çevik-Tolga Çevik

Çocuklar aynı anda uyursa bir kahve içmek bile yeter
/images/100/0x0/55eb450cf018fbb8f8b64cb1

Tolga Çevik, Avrupa Yakası dizisinde Sacit rolüyle herkesin tanıdığı, Komedi Dükkanı adlı şovun yaratıcısı olarak televizyon seyircilerinin çok sevdiği bir oyuncu. Evliliği önemli bir olay olmuştu. Çünkü eşi Özge, Cem Yılmaz’ın kızkardeşiydi. Nikahta gelinin şahitliğini Cem Yılmaz, damadınkini de Yılmaz Erdoğan yapmıştı. Tolga Çevik, bütün röportajlarda "Onunla ilişkim başladığında Cem Yılmaz’ın kardeşi olduğunu bilmiyordum" diyordu. Özge Çevik, 14 Şubat için şöyle diyor: "Bizim hayattaki en büyük hediyemiz, çocuklarımız. Henüz çok küçük oldukları için romantik bir ortamda baş başa akşam yemeği yemek için bir organizasyon yapmamız mümkün değil. Tan ve Tuna’nın aynı anda uyuduğu nadir bir anı yakalayıp, bol şekerli bir Türk kahvesini beraber bitirebilmek bile bizim için romantik olabilir..."

Sevim Emre-Orhan Gencebay

Onun çok istediği bir şeyi yapmak en güzel hediyedir

Türkiye’nin müzik ikonlarından biri olan Orhan Gencebay (63), 1974 yılından beri Sevim Emre ile beraber. Ona, 14 Şubat Sevgililer Günü’nün anlamını ve bu günde nasıl bir sürpriz yapmayı planladığını sorduk. Kendine has tarzıyla şöyle cevap verdi: "Sevmek yaşamın temelidir. Sevgi bedensizdir. Güven duymak ve duyurtmak mutluluğun zeminidir. Sevgiliye en büyük güveni vermiş olduğunuz her ortamda sevdiğinizi söylerken, onun çok istediği bir şeyi yapmak en güzel hediyedir. Sevdiğinize mutluluğun zirvelerinden birini yaşatmak demektir. Seviyorsanız korkmayın cesaretinizi mutluluğunuz için kullanın."

Sedef Avcı-Kıvanç Kasabalı

Paris biletiyle çıkagelse

2001’de Miss Turkey güzellik yarışmasına katılan Sedef Avcı (26), eşi model Kıvanç Kasabalı’yla (33) bu yarışmada tanıştı. Dört yıllık bir beraberliğin ardından 2005’te evlendiler. İkisi de televizyon dizilerinde oynuyorlar. Kıvanç Kasabalı bir dönem Yaprak Dökümü’nde oynadı. Sedef Avcı ise şu anda Menekşe ile Halil dizisinde Menekşe’yi canlandırıyor. Sedef Avcı 14 Şubat için şunları söylüyor: "Eşim Kıvanç’ın Sevgililer Günü’nden bir gün önce elinde dünyanın en romantik şehirlerinden biri olan Paris’e 2 uçak biletiyle gelmesi beni çok heyecanlandırırdı herhalde. Paris sokaklarında elele dolaşıp, daha sonra Eyfel Kulesi’nde romantik bir akşam yemeği çok romantik olurdu."

Dolunay Soysert-Sinan Tuzcu

Eskisi gibi bana güzel bir mektup yazsa
/images/100/0x0/55eb450cf018fbb8f8b64cb3


Bu tiyatrocu çifti Türkiye televizyon dizileriyle tanıdı. Dolunay Soysert, Bir İstanbul Masalı’nda Derya’yı canlandırıyordu. Daha sonra Özgü Namal ile birlikte Bebeğim adlı dizide Leyla rolüyle karşımıza çıktı. Şu anda İstanbul Halk Tiyatrosu’nun ilk oyunu olan Can Tarlası’nda rol alıyor. Sinan Tuzcu da Ihlamurlar Altında dizisiyle sesini duyurdu. Çift, 9 Temmuz 2006’da evlendi. Yani henüz yeni evli sayılırlar. Dolunay Soysert, şunları anlatıyor: "Eşimin kalemi çok kuvvetlidir, evlenmeden önce bana çok güzel ve duygulu mektuplar yazardı. Ama artık yazmıyor. Sevgililer Günü’nde yine öyle bir mektup yazması, herhalde beni çok mutlu ederdi. Peki ben ne yapmak isterdim? İzmit’te Kartepe’de bir evimiz var; uzun zamandır oraya gidemiyoruz. Ondan önce gidip, evi hazırlayıp, sonra da onun beni oraya götürmesine izin veriyormuş gibi yapıp, gittiğimizde de her şeyi hazır görmesini sağlayarak güzel bir sürpriz yapmak isterdim..."

Erol Evgin-Emel Evgin

Hayat hikayesini yazıp eline tutuşturmak isterdim

Müzisyen Erol Evgin (61) eşi Emel (60) ile 28 Şubat 1973’te evlendi. İkisi de mimar. O zamanki adıyla İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Mimarlık Bölümü’nde okudular. Kızları Elvan mimar, oğulları Murat şarkıcı. 35 yıllık bir evliliğin ardından, birbirlerine sürpriz yapmayı hálá düşlüyorlar. Erol Evgin şöyle diyor: "Sevgililer Günü’nde hiçbir hediye, sevgilinizle kırmızı güller ve romantik bir müzik eşiliğinde yenen akşam yemeğinden güzel olamaz. Ama tabii, bu yemeğin sürprizi mekánda olmalı. Fransa’da bir şatoda, İtalya’da bir balıkçı kasabasındaki lokantada, Manhattan’ın tepelerinde New York’u izlerken, Londra’da bir tiyatro sonrası, İstanbul’da Boğaz’da olabilir..." Bunun sadece bir hayal olmadığını, eşi Emel Evgin’in anlattığı bir anıdan anlıyoruz: "Erol bir gün, Ankara’da bir işim var sen de gelir misin, diye sordu. Tamam dedim. Havaalanında iç hatlar yerine, dış hatlara yönelince, "Ne oluyor" diye sordum şaşkınlıkla. İç hatlarda tadilat var, buradan gideceğiz dedi. Ancak pasaportuma damga vurulduğunda nereye gideceğimizi söyledi. Viyana’da çok güzel bir hafta sonu geçirdik." Emel Evgin’in de bir hayali var: "Erol’un hayatıyla ilgili bir kitap yazmak istiyorum uzun zamandır, böyle bir kitabı keşke Sevgililer Günü’ne yetiştirebilsem ve ona hediye edebilsem."

Yorumları Göster
Yorumları Gizle