GeriKelebek 10 adımda cinsel mutluluk
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

10 adımda cinsel mutluluk

Uzmanlar cinsel hayatta murlu olmak için çiftlerin karşılıklı bazı fedakarlıklar yapmaları gerektiğini savunuyor.

 
 1. Konuyu sakin ve nötr bir şekilde konuşun

Konuşmaya başlayın, ancak bu konuşma eşlerden birinin romantik girişimi, bir diğeri tarafından reddedildiğinde başlamasın. Nötr bir zaman bekleyin ve kesinlikle yüksüz olmaya dikkat edin. Eğer cinsellikle ilgili bir konuşma başlatmak size tuhaf geliyorsa, seksle ilgili bir kitap alıp birlikte okumayı deneyebilirsiniz. Bu şekilde gerginliği azaltıp, eşinizin, sizin aranızdakileri yoluna koymak için oldukça açık olduğunuzdan emin olmasını sağlayın.

2. İsimlendirmelerden kaçının

Karşınızdaki sürekli seks istediği için bir “yatak arkadaşı” ya da fazla seksten kaçındığı için “frijit” değildir. Eğer uzun süredir devam eden bir ilişkiniz varsa, ilişkinizin yürümesi için bilmeniz gereken şey, cinsellik anlamında herkesin düşünce ve hareketlerinin farklı olabileceğidir. Önemli olan, birlikte olmaktan ve nerede ya da ne şekilde olursa olsun birlikte seks yapmaktan zevk alıyor olmanızdır.

3. Her iki taraf da biraz verici olmalıdır

Bir çok terapist, ilişkide kimin cinsel davranışına uyum sağlanması gerektiği konusunda tartışmalar yaşamaktadır. En iyisi ise, eşlerin bir orta noktaya ulaşmaları olacaktır.

4. Mutlaka seksle sonuçlanmayan fiziksel temaslara izin verin

Birbirinize  açıkça seksi çağrıştırmayan dokunuşlarda bulunun. Hiç bir gününüzün günaydın ve iyi geceler öpücükleriyle başlamayıp bitmemesine izin vermeyin. Uzun uzun sarılın.

5. Seks tarihlerini planlayın

Belirli bir gün içinde seks yapılacağını bilmek partnerlerin ikisini de rahatlatan bir durum olacakatır. Taraflardan hiç biri, reddedilmenin utancını ya da karşı tarafı memnun edememenin utancını yaşamayacaktır. Belki seksin, spontane olduğunda daha ateşli olduğu fikrinden uzaklaştıracak bir yöntem ama aynı derecede tatmin edici olacağı da kesindir. Aynı zamanda bir gün seçmek, daha sonrasında beraberinde kimi bazı zevkli detayları da getirecektir.

6. Bütün bir vücut uyarımını hedefleyin ve yavaş olun

Erkekler için seks, gereğinden fazla oranda genital organlarla özdeşleştirilir. Ön sevişmeyi yavaşlatmak ve farklı erojen bölgelere odaklanmak, kadının uyarılması ve erkeğin de performansını yükseltmesi için zaman tanıyıcı bir etken olabilir. Sonuç odaklı olmaktansa zevk odaklı olmayı deneyin.

7. Partnerinizi ödüllendirin

Erkekler kadın partnerlerini havaya sokabilmek için, onlara iyi şekilde davranarak ve onları ödüllendirerek davranırlar. Bu bir çok hayvan türünde kurlaşma olarak da gözlemlenir. Doğadaki halinden farklı olarak erkekler de ödüllendirilmekten hoşlanırlar. Her iki tarafın da birbirlerini ne kadar mutlu ettiklerini hatırlamaları için bir takım ödüllere ihtiyaçları olacaktır.

8. Sürprizler seks dürtüsünü arttırır

Yaratıcı ve oyunlara açık olun. Her zaman yatakta seks yapmayı sürdürmeyin. Fantezilerinizi birbirinizle paylaşın. Ufaktan başlayıp büyütebileceğiniz oyunlar oynamaktan çekinmeyin.

9. Yaşamınızdaki stresi azaltın

Stres seksten alınan keyfi azaltan en büyük etmenlerden birisi olarak görülebilir. Bu nedenle yaşamlarınızdaki stresi azaltmak için birbirinize yardımcı olun. Daha az çalışın. İşte ya da çocuklarla ilgili işler kötü gitse bile, bir çift olarak aranızdaki ilişkiyi bu problemlerden ayırmayı öğrenin. Seks aynı zamanda mükemmel bir stres önleyicidir de..

10. Dışardan yardım alın

0İnsanlar bir çok sebepten ötürü profesyonel yardıma başvururken neden seksle ilgli destek almasınlar? Doktorunuza cinsel dürtünüzle ilgili tatmin olamadığınız noktaların ruhsal ya da fiziksel sebeplerini sorabilir, bunlara göre önlemler alabilirsiniz.

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle