GeriKelebek 1 Kasım oyumu nerede kullanacağım | Seçmen sorgulama 2015
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

1 Kasım oyumu nerede kullanacağım | Seçmen sorgulama 2015

1 Kasım oyumu nerede kullanacağım | Seçmen sorgulama 2015
refid:30035458-spot ilişkili resim dosyası

Vatandaş 1 Kasım'da kullanacağı oyları seçmen sorgulama işlemleri sayesinde internet üzerinden gerçekleştirebilecek. Yüksek Seçim Kurulu'nda yer alan seçmen sorgulama sayfasında 'Oyumu nerede kullanacağım? sorusuna yanıt bulabilirsiniz. 1 Kasım erken seçimleri için YSK seçmen sorgulama ekranını hizmete açtı. Nerede oy kullanacağım diye merak edenler için 1 Kasım 2015 YSK (secmen.ysk.gov.tr) seçmen sandık sorgulama sistemi sayesinde işiniz çok kolay!

1 Kasım'da erken seçim olması nedeniyle vatandaşları aklına oyumu nerede kullanacağım sorusu takıldı. Seçmen kaydı bulunmayanlar 10 Eylül 2015 Perşembe günü saat 17.00'ye kadar kayıt olmak veya bilgilerini güncellemek için yurt içinde nüfus müdürlüklerine, yurt dışında temsilciliklere müracaat edebilecek. Yurt içinde yaşayan seçmenler askı süresi içinde başvurularını, herhangi bir nüfus müdürlüğüne de yapabilecek. Peki, Yüksek Seçim Kurulu'nda yer alan seçmen sorgulama sayfasından oyunuzu nerede kullanabileceğinizi nasıl öğrenirsiniz? İşte cevabı...

Oy kullanacağınız yeri öğrenmek için web sitesinde istenen “Nüfusa kayıtlı olduğu il", “TC Kimlik Numarası", “Nüfusa Kayıtlı Olduğu Sıra No" ve sayfada güvenlik önlemi olarak gösterilen 7 haneli resim doğrulama kodunu girmek yeterli olacak.

Ayrıca YSK (secmen.ysk.gov.tr) artık Çağrı Merkezi ile de seçmene sandıkla ilgili merak ettiği tüm konularda yardım edecek.

İşte yurt içinde ve yurt dışında yaşayan seçmenlere yönelik olarak oluşturulan 7 gün 24 saat hizmet veren çağrı merkezi numarası: “444 99 75"

YSK SEÇİM SANDIĞI SORGULAMA (NEREDE OY KULLANACAĞIM)

YSK SEÇİM SANDIĞI SORGULAMA (YURTDIŞI)

Gazeteler seçim sonuçlarını nasıl gördü?

Gazeteler olası erken seçim kararını nasıl gördü?

Seçimlerde Partiye Göre mi, Adaya Göre mi Oy Verirsiniz?

KİMLER OY KULLANAMAYACAK?

MERNİS Adres Kayıt Sistemi’nde yer almayanlar,
Haklarında kısıtlama kararı kesinleşenler, (Türk Medeni Kanunu’nun 405, 406 Md.)
Kamu hizmetlerinden yasaklı olanlar,
Silah altında bulunan erler, onbaşılar ve kıta çavuşları ile askeri öğrenciler,
Taksirli suçlar dışında, kasıtlı suçlardan cezaevinde bulunan hükümlüler oy kullanamıyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle