GeriKobi Daha fazla müşteri kazanmanıza yardım edecek taktikler
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Daha fazla müşteri kazanmanıza yardım edecek taktikler

Daha fazla müşteri kazanmanıza yardım edecek taktikler

Şirketler ve markalar için satış yapmak kadar yeni müşteri kazanmak da oldukça önemli. İşte daha fazla müşteri kazanmanın yolları...

Müşteri kazanmak ve kazanılan müşteriyi elde tutmak kolay bir iş değil. Müşteriyi her daim memnun etmeniz hem markanızın yayılmasına, hem de kazandığınız müşterinin size bağlı kalmasına yardımcı olur. İşte daha fazla müşteri kazanmak için yapmanız gerekenler...

Müşteri ihtiyaçlarına odaklanın

İşletme olarak müşterinin tüm ihtiyaçlarını bilmeli ve karşılamalısınız. Mevcut müşterilerinize neler istediklerini sorarak ve buna uygun işler yaparak yeni müşteriler de kazanabilirsiniz.

Ürünlerinizin aynı zamanda müşterisi de olun

Bir ürün satarken onun sadece satıcısı olmayın, müşterisi de olun. Böylelikle müşterilerinize ürünler hakkında daha somut bilgiler verebilirsiniz. Bu da adınızın herkes tarafından duyulmasını sağlar ve daha fazla müşteri kazanırsınız.

Eski müşterilerinizle iletişim kurun

Sizden artık alışveriş yapmayan müşterilerinizle iletişim kurup, neden artık sizi tercih etmediğini öğrenin. Böylelikle hatalarınızı ve eksiklerinizi görür, bunları düzeltmeye yönelebilirsiniz. Bu da hem eski müşterilerinizi geri getirebilir hem de yeni müşteriler kazanmanızı sağlar.

Ürünleriniz kaliteli olsun

Ürünleriniz kalitesiz olmamalı. Bu müşteri kaybetmenize neden olur. Kaliteli, tercih edilebilir, performansı yüksek ürünler kullanın ki hem müşteri kaybetmeyin hem de yeni müşteriler kazanabilin.

Ürün çeşitliliğini arttırın

Ürünleriniz tek bir çeşitten oluşmasın, daha fazla çeşitli olsun. Müşteri aradığını sizde bulsun. Aksi takdirde müşteriyi başka işletmelere yönlendirmiş olursunuz. Bu da hem mevcut müşteriyi kaybetmenize hem de müşteri kazanmanıza engel olur.

Ulaşılabilir olun

Müşteri, 7 gün 24 saat ulaşabildiği işletmeleri daha çok tercih eder. Müşteri hizmetleri konusuna önem verin ve sürekli ulaşabilir olun.

Güleryüzlü olun

Bu hem çok basit hem de her iki tarafı da memnun edecek bir taktik. Hiç kimse sürekli somurtan ve ilgisiz davranan bir satıcıyla veya işletmeciyle çalışmak istemez.

Reklam yapmaya önem verin

Günümüzde reklam daha fazla kişiye ulaşma açısından en etkili yöntem. Siz de bu yöntemi kullanın ve işletmenizin reklamlarını verin. İster internet ortamında, ister reklam panolarında, isterseniz de broşür bastırarak reklamlar verebilir, ilgiyi üzerinize çekebilirsiniz. Dikkat çekici bir reklam müşteri kazanma da çok etkili bir yöntem.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle