İSTANBUL HABERLERİ

Kefken Aşısı Programı 16'ncı dönem mezunlarını verdi

DHA
30.03.2016 - 13:03Son Güncelleme :
DHA

 İSTANBUL(DHA) KEFKEN Kampı’ndaki eğitim modelinin Gençlik Merkezi’ne uyarlandığı “Gençlik Merkezi’ne Kefken Aşısı” programının 16. dönem öğrencileri, Beyoğlu Belediyesi Gençlik Merkezi’nde düzenlenen coşkulu bir törenle mezun oldu. Öğrencilerin beş hafta boyunca katıldıkları çalışmalar sonunda hazırladıkları gösteriler, katılımcıların beğenisini topladı.

Beyoğlu Belediyesi Gençlik Merkezi’nin 2013 yılında başlattığı ve bugüne kadar bine yakın öğrencinin katıldığı programın 16. Dönem kursiyerleri Piripaşa Ortaokulu ve Hasköy Ortaokulu öğrencileri oldu. Beş hafta boyunca haftada sadece bir ya da iki gün aldıkları derslerle eğitimlerini tamamlayan öğrenciler, Beyoğlu Belediyesi Gençlik Merkezi’nde düzenlenen görkemli bir törenle mezun oldu.

ÖĞRENCİLER İZLEYENLERİ BÜYÜLEDİ

Gençlik Merkezi’ne Kefken Aşısı 16. Dönem Kapanış Programı müzik dinletisi ile başladı. Hünerli öğrenciler, ilahi, sanat müziği ile halk müziğinden seçtikleri sevilen eserleri koro halinde seslendirdiler. Korodan hemen sonra sahne alan ve Çarliston yapan Dünya Dansları öğrencileri, birbirleriyle uyumları ve gösterişli kostümleri ile göz doldurdular.

ÖĞRENCİLER ÇANAKKALE ZAFERİNİ DE UNUTMADI

Kefken Kampı’ndaki eğitim modelinin Gençlik Merkezi’ne uyarlandığı program, Yeşilçam’ın klasikleşmiş filmlerine kendi yorumlarını katan tiyatro öğrencileri ile devam etti.

Öğrenciler, hiç aksamadan oynadıkları neşeli oyunlar ile izleyicilere keyifli dakikalar yaşattı. Modern Halk Dansı öğrencileri de Çanakkale Zaferi’nin 101. Yılı dolayısıyla Çanakkale Savaşı’ndaki şanlı mücadeleyi sahneledikleri oyun ile büyük alkış topladı.

(FOTOĞRAF)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden Kefken Aşısı Programı 16'ncı dönem mezunlarını verdi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2016 tarihinde saat 13 03’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kefken Aşısı Programı 16'ncı dönem mezunlarını verdi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı