SAMSUN HABERLERİ

Keds Akademi Samsun’da

IHA
03.09.2015 - 10:07Son Güncelleme :

KOSOVA'DAN GELEN KEDS AKADEMİ ÖĞRENCİLERİ VE KOSOVALI BASIN MENSUPLARI, YEDAŞ YETKİLİLERİ VE SAMSUN BASINI İLE BİR ARAYA GELDİ.

IHA

Kosova Elektrik Dağıtım Şirketi (KEDS) Akademi öğrencileri ve Kosovalı basın mensupları, Yeşilırmak Elektrik Dağıtım A.Ş.(YEDAŞ) yetkilileri ve Samsun basını ile bir araya geldi.
Kosova’da elektrik dağıtım faaliyetlerini yürüten Limak ve Çalık ortaklığındaki Kosova Elektrik Dağıtım Şirketi tarafından, Kosova’daki işsizlik sorununun çözümüne katkıda bulunmak amacıyla kurulan “KEDS Akademi” öğrencileri ve Kosovalı basın mensupları Samsun’a geldi. İki ülke arasındaki işbirliğinin geliştirilmesi amacıyla Samsun’a gelen Kosovalı KEDS Akademi öğrencileri ve Kosovalı basın mensupları önce YEDAŞ binasına ziyarette bulundu. Daha sonra KEDS Akademi öğrencileri ve Kosovalı basın mensupları, YEDAŞ yetkilileri ile Samsun basını Atakum’da bir restoranda buluştu.
Kaynaşma ve işbirliğinin geliştirilmesi amacıyla düzenlenen yemeğe YEDAŞ Genel Müdürü Nurettin Türkoğlu, Balkan Türkleri Konfederasyon Başkan Vekili İzzet Altuntaş, Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mahmut Erdoğan, KEDS Akademi öğrencileri, Kosovalı basın mensupları, Samsun’da görevli basın mensupları katıldı.
Yemeğin ardından bir konuşma yapan YEDAŞ Genel Müdürü Nurettin Türkoğlu, "Daha önce ecdadımız Balkanlarda Kosova halkı ile iyi ilişkiler kurmuştu. Bizim amacımız bu ilişkileri bu gün tekrar geliştirmek. Biz buradan bunun mesajını veriyoruz. Amacımız; YEDAŞ’ın dünya ölçeğinde geldiği seviyeyi, kaliteyi, verimliliği rol model olarak Kosova’ya nasıl taşıyabiliriz. Bunu düşündük ve böyle bir proje başlattık. Burada da medyaya büyük rol düşüyor tabi. Bunun için de her iki ülkenin medyasını bir araya getirdik. Bundan sonraki programımız buradaki basın mensuplarını Kosova’ya götürmek" dedi.
"BU PROJEYİ BİRÇOK BALKAN ÜLKESİNDE UYGULAMAYI DÜŞÜNÜYORUZ"
Sadece elektrik dağıtım işinin yapılmasının o işin karlılık oranını göstereceğini ifade eden Türkoğlu, "Ama bizim bu noktada yönetim şeklimiz çok farklı. Biz toplumun her noktasına dokunduk. Sürdürülebilir olmanız için ortak çıkar ve yön birliği yapmanız lazım. Dolayısıyla Kosovalı gençleri hem Türkiye’de eğitiyoruz hem oradaki üniversitelerine katkıda bulunuyoruz. Bizim amacımız bunu prototip olarak kabul edip bu projeyi birçok Balkan ülkesinde uygulamak" diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Samsun haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Samsun ilinden Keds Akademi Samsun’da hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Eylül 2015 tarihinde saat 10 07’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Keds Akademi Samsun’da haberi güncellenecektir.

SAMSUN NAMAZ VAKİTLERİ

14 Aralık 2017, Perşembe
 • İmsak
  05:56
 • Guneş
  07:45
 • Öğle
  12:41
 • İkindi
  15:00
 • Akşam
  17:14
 • Yatsı
  18:51
Sayfa Başı