"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Kedimin yavrularını çaldılar!

Sitede beslediğim Zilli adlı kedim birkaç hafta önce yavruladı. Ancak eski komşularımızdan biri yavrularını götürüp sattı.

Merhaba Güzin Abla, sana kaç gündür kabusum olan bir olayı anlatmak istiyorum.
Ben Van’da bir sitede yaşıyorum. Üç yıldır beslediğim bir kedim var. Adı Zilli. Birkaç hafta önce Zilli’nin birbirinden tatlı üç yavrusu oldu. Biri Van kedisiydi. Daha o gün anlamıştım o kediyi götürüp satacaklarını...
Birkaç gün önce eski bir komşumuz yavruyu sepetleyip götürecekken ben elimden gelen her şeyi yapıp onu kurtardım. Ama bu olaydan birkaç gün sonra aynı adam gelip hem Van kedisini hem de Zilli’nin başka bir yavrusunu götürmüş. Büyük ihtimalle şu an onu satmıştır bile.
Güzin Abla, o kedilerin annelerine ihtiyacı vardı. Anneleri onları emziriyordu. Zilli çok üzgün ve sürekli ağlıyor. Bir kedinin ağlaması gerçekten insanı çok üzüyor.
Ben ne yapacağımı bilmiyorum. Bu konu karşısında duyarsız kalmak istemiyorum. Onu şikayet mi etmeliyim, bunun bir faydası olur mu?
Ne yapacağımı bilmiyorum ama o adamı yaptığına pişman etmek istiyorum. Lütfen bana yardımcı ol. Eğer bir şey yapamıyorsam bile buradan seslenmek istiyorum. Lütfen Van kedilerinin Van’dan çıkmasını engelleyelim. Sokakta bulursak sahiplenelim ki nesilleri tükenmesin ve böylece bir milli değerimize sahip çıkalım. Rumuz: Zilli’nin sahibi

Bir kedinin de analık duygusu çok güçlüdür, burada bir örneğini siz de görmüşsünüz. Üstelik Zilli bebeklerinin henüz annelerine ihtiyaç duyacak kadar küçük olduklarının farkında.
Onları anneleri olmadan büyütmek ve bakmak çok zordur. Büyük ihtimalle öleceklerdir bu minik yavrular. İnsanların gözünü öylesine para bürümüş ki, bir kediden bile para kazanmak için böyle bir canavarlığı yapabiliyorlar.
Bu insanı tanıdığınıza göre, onu karakola şikayet edebilirsiniz. Bu kedinin sahibi olduğunuzu ve yavrularını bu adamın çaldığını söyleyip şikayetçi olabilirsiniz.
En azından bebeklere ulaşabilirseniz canlarını kurtarmış olursunuz.
Umarım bir sonuç alırsınız, lütfen bana da bildirin.

X